• Exkurzia do Viedne

Čo si predstavíte, keď sa povie Viedeň? Niekto si môže vybaviť, že v tomto meste pôsobil jeden z najvýznamnejších hudobných skladateľov ako napríklad W.A.Mozart. Pre nákupné maniačky raj plný obchodov.

3. mája 2023 bola našou prvou zastávkou čokoládovňa v Kittsee. Za mňa osobne je to úžasné miesto. Čokoládové výrobky boli výborné a vďaka prehliadke a prednáške mám lepšiu predstavu o tom, ako sa vyrába čokoláda.

Z Technického múzea vo Viedni som bola nadšená a milo prekvapená. Nečakala som, že nejaké múzeum môže vyzerať tak dobre. Či už obrovské tavné pece, lietadlá,  hudobné nástroje a dokonca televízne štúdio. Jedna atrakcia mi nebola sympatická. A práve na ňu ma donútili ísť kamarátky: kôš z teplovzdušného balóna, ktorý bol na 3. poschodí, visel vo vzduchu a navyše sa aj hýbal :))

Pri prechádzke po Viedni mi padla sánka. Všade to prekvitalo nádhernými historickými budovami, ktoré nemali konca-kraja. Ako je možné, že mi o nich nikto nepovedal skôr?! Musím ešte spomenúť prekrásnu katedrálu Dóm sv. Štefana. Keď som do nej vstúpila, privítalo ma ticho a pokoj.

Na túto exkurziu na sto percent nezabudnem. Už teraz viem, že to bol zážitok na celý život.

Žiačka 8.A

• Olympijský odznak všestrannosti

Odznak všestrannosti je projekt Slovenského olympijského a športového výboru pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorého cieľom je identifikovať talenty, všestranne rozvíjať pohybové schopnosti žiakov v disciplínach ako výdrž v zhybe, skok do diaľky, hod plnou loptou, ľah-sed a člnkový beh.

Naša škola v školskom kole otestovala žiakov v spomínaných disciplínach a zo žiakov so zlatým odznakom vytvorila súťažné družstvo, ktoré reprezentovalo našu školu v krajskom kole dňa 26. 4. 2023 v Martine. Družstvo do republikového finále nepostúpilo, ale i tak ďakujeme za ochotu reprezentovať našu školu!

Pozrite si bližšie videozáznam na našom školskom instagrame.

• Mimoriadny úspech na Junior Internet Amavet 2023

Naša škola stojí na pilieroch, ktoré umožňujú mať osobitý prístup nielen k žiakom so športovým či jazykovým nadaním, ale vytvárajú i prostredie, ktoré rozvíja talenty programátorského nadania.

S veľkou radosťou oznamujeme, že náš žiak šiesteho ročníka, Andrej Zvarík, sa úspešne zúčastnil súťažnej konferencie Junior Internet Amavet 2023 so svojou webovou stránkou Block Blix, ktorú zameral na retro hry a vytvoril pomocou programovacieho jazyka JavaScript s použitím Replitu. Z 317 projektov, ktoré boli posúdené, sa Andrejovi podarilo postúpiť do finálnej desiatky, ktorej bolo umožnené prezentovať svoje projekty na celoštátnej úrovni. V rámci celoštátneho finále obsadil úžasné 1. miesto v kategórií JUNIOR WEB základných škôl, napriek tomu, že v tejto kategórii bol najmladším účastníkom.

Sme hrdí na Andrejov úspech a vynikajúci výkon. Jeho tvrdá práca pri programovaní webovej stránky, ako aj jeho úsilie, ktoré vynaložil pri prezentácii na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, je aj výsledkom transformácie obsahu predmetu informatika na našej škole, kde žiakom ponúkame kontakt so širokou škálou programovacích jazykov (JavaScript, Python, Scratch a ďalšie). Aj vďaka tomu si môžu naši žiaci rozvíjať svoje programátorské zručnosti. Máme veľkú radosť, že môžeme byť svedkami takéhoto úspechu a veríme, že tento mimoriadny výsledok dodá nášmu Andrejovi motiváciu a chuť pokračovať ďalej.

• Speakujeme

Tretiaci sa na hodine anglického jazyka učia hlavne rozprávať. Aj teraz si nakreslili postavičky, ktorým dali mená a opisovali ich výzor, prípadne čo majú a čo nemajú radi. A musím uznať, že im to išlo naozaj dobre.