• Tržnica v ŠKD

Aj tento rok sme deťom v našom ŠKD Srdiečko pripravili 26. mája 2023  zábavné popoludnie ku  sviatku  Dňa detí, na ktorý sa vždy všetci tešíme. Deti si zašportovali a po absolvovaní viacerých disciplín dostali platidlá, za ktoré si nakúpili rôzne drobnosti. Už teraz sa všetci tešíme na túto akciu budúci školský rok.

Pani vychovávateľky ŠKD

• Školské majstrovstvá okresu v atletike

25. mája 2023 sa naši žiaci zúčastnili Školských majstrovstiev okresu v atletike. Družstvá tvorilo 6 dievčat a 6 chlapcov.

Naše dievčatá skončili na 3. mieste. Sandra Jaroščiaková v behu na 60 m porazila všetkých a v behu na 800 m skončila druhá. Body pridali aj Natália Šmihovská a Kristína Rumanová v behoch a Nina Lalinská v skoku do výšky. Sofia Nociarová a Lucia Ondrašinová bojovali vo vrhu guľou a hode do diaľky.

Družstvo chlapcov na poslednú chvíľu kvôli zdravotným problémov menilo zostavu a možno práve preto sa im o pár bodov medaila neušla. Ale Juraj Hajdučík vo vrhu guľou skončil druhý, Mário Dlugoš v skoku do výšky štvrtý a Samuel Filip v hode tretí. K nim sa pridal ešte Timotej Šaran ako guliar a bežci na 60 a 800 m Tomáš Rusnačko a Matúš Stanovčák.

Našim reprezentantom ďakujeme a už sa tešíme o rok na silnejšiu atletickú zostavu! Ďakujeme aj našej pani učiteľke telesnej výchovy Sylvii Turekovej za to, že žiakov na súťaž nielen pripravila a sprevádzala, ale ich na mieste aj veľmi oduševnene podporovala. Pozrite vo videozáznamoch na našom školskom instagrame.

• Žilina moje mesto 2023

24. mája sa konala vedomostná súťaž "Žilina moje mesto 2023", ktorej sa úspešne zúčastnili žiačky 8.A triedy Ninka Cesneková a Saška Tašková a chlapci zo 7.A triedy Vladko Volkov a Maťko Jurga. Dievčatá súťaž vyhrali a chlapci skončili na peknom 4. mieste. Gratulujeme a dejepisu zdar :)

• Exkurzia do Olympijského múzea v Bratislave

18. mája 2023 sa žiaci ročníkov 5. až 9. zúčastnili exkurzie v Olympijskom múzeu v Bratislave, kde sa oboznámili s dejinami olympionizmu a tiež aj s olympijskými medajlistami Československa a aj samostatnej Slovenskej republiky.

Na záver prezentácie boli žiaci preskúšaní v krátkom kvíze, v ktorom v celku uspeli. Súčasne za veľkého pričinenia pána učiteľa si žiaci  pozreli aj útroby a hraciu plochu reprezentačného štadióna a  štadióna Slovana Bratislava, kde ich priamo technická riaditeľka oboznámila s celým dianím okolo futbalu a aj iných podujatí na ňom. A nakoniec pán učiteľ Mgr. Jurkovič vybavil aj foto s naším reprezentantom Vladkom Weisom ml., z ktorého mali deti obrovskú radosť.

Záver dňa sme ukončili v nákupnom centre v blízkosti SND, kde sme sa najedli a chviľu odpočinuli.