• Tvorivé dielne a Popoludnie so zvieratkom v 3.A

      V tomto týždni si rybičky popoludnia spríjemnili tvorivými dielňami, kde sa tak trochu zahrali na sochárov. Októbrový Deň zvierat sme tento rok oslávili trocha netradične aj v netradičnom termíne kvôli karanténe 🙂. Navštívili sme našich domácich miláčikov, povedali si niečo o starostlivosti o nich a vyskúšali si ich venčenie ale aj to, ako zvieratká navzájom na seba reagujú. A bola to veru zábava. Veď sa pozrite! Ďakujeme rodičom aj súrodencom za pomoc.

     • Deň červených makov

      Žiaci druhého stupňa si na hodine dejepisu pripomenuli výročie ukončenia I.svetovej vojny, ku ktorému sa viaže aj Deň vojnových veteránov resp. Deň červených makov. Symbolicky sme prispeli k tomuto výročiu tým, že sme si vyrobili červené maky, žiaci sa dozvedeli zaujímavé súvislosti, ktoré sa viažu k tomuto dňu.

      V dôsledku zlej pandemickej situácie sme sa nemohli zúčastniť ceremoniálu pri Pomníku obetiam I. svetovej vojny na starom cintoríne, ale veríme, že na budúci rok sa nám to podarí. „Mier je strom, ktorý rastie dlho.“ Buďme zaň vďační, rovnako poďakujme aj tým, ktorí nám ho vybojovali.

     • Programovanie nie je len výsadou hlavného mesta

      Dištančné vzdelávanie a „doba covidová“ ukázala úskalia internetu naplno. V posledných rokoch sa veľa hovorí o potrebe reformy školstva, no ťažkopádnosť systému ju nateraz odsúva do nedohľadna. A tak nám učiteľom nezostáva nič iné, len pokúsiť sa o zmenu vo vlastnej réžii. Učiteľom informatiky o to viac, že progres v digitálnom svete ide raketovou rýchlosťou. A s tým samozrejme prichádzajú otázky, ako zmysluplne zamestnať mládež za počítačom, ako sa popasovať s požiadavkami doby a meniacim sa pracovným trhom. 

      Preto sme sa zapojili do grantovej výzvy Enter Telekom nadácie Pontis a získali sme BBC Micro:bity. Sú to malé programovateľné „počítače“, s ktorými dokážu žiaci robiť vedecké, hudobné či svetelné projekty, ba dokonca ovládať inteligentnú domácnosť. V blokovom programovacom prostredí jednoducho Micro:bit naprogramujú a potom spoja káblami s reproduktorom, Led diódami, Led pásmi, motorčekmi a podobne. Vznikajú z toho veľmi pekné a prepracované projekty. 

      Pridanou hodnotou práce na projektoch s Micro:bitom je kreativita pri vymýšľaní produktu, spolupráca v skupine, cibrenie manuálnych zručností, získavanie vedeckých znalostí a v neposlednom rade skúsenosti s prezentáciou produktov svojej práce.

     • Jeseň pani bohatááá

      Nádherné slnečné dopoludnie si vychutnali KOALKY z 2.A s pani učiteľkou Katkou Šolekovou a pani asistentkou Miškou Kolárikovou. Úžasné sfarbenie prírody, slniečko, radosť a detský úsmev – to všetkých poteší.

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 1799988
  • Pozrite tiež