• Vyzdvihovanie detí systémom Bellhop

• Informácie o čipovom systéme na vyzdvihnutie dieťaťa zo školy

Pripravili sme pre vás a vaše deti novinku v spôsobe vyzdvihnutia detí zo Školského klubu detí (ŠKD). V nasledujúcom období bude uvedené do prevádzky nové zariadenie – čipový systém BELLhop. Ide o nový elektronický systém vyvinutý priamo pre školské kluby spoločnosťou NeurIT, www.bellhop.cz.

Systém je založený na identifikačných čipoch a zodpovednosť za jeho použitie na vyzdvihnutie dieťaťa preto nesie konkrétna osoba. Či už je to rodič, starší súrodenec, babička, teta atď. - je úplne na vás. Umiestnite čip na terminál na školskom vestibule, ktorý potvrdí správne načítanie čipu krátkym akustickým signálom a zároveň zobrazí meno vášho dieťaťa.

Po prečítaní čipu terminál postúpi vašu žiadosť príslušnému oddeleniu ŠKD a pani vychovávateľka pošle vaše dieťa do šatne a opustiť budovu. Hoci je čip vydaný konkrétnej osobe, je prenosný, takže je len na vás, komu ho zveríte. Môže to byť ľahko priateľ alebo sused, ktorý ide do školy, aby vyzdvihol svoje dieťa.

• Jednému dieťaťu môže byť vydaných viac čipov, vždy na konkrétny názov pick-upu (vyzdvihnutia), napr. jeden čip pre matku s názvom „mama“, druhý čip pre otca s názvom „otec“. Po načítaní čipu sa pani vychovávateľke zobrazí, kto pre dieťa prišiel, či mama alebo otec. Ak sú v škole súrodenci, čip musí byť vydaný pre každé dieťa. Požiadavka na meno pre vydanie čipov musí byť v súlade s názvami uvedenými na formulári žiadosti o vydaní čipov pre ŠKD.

O akýchkoľvek zmenách (strata čipu a pod.) je potrebné obratom informovať pani vychovávateľku, aby sa nestalo, že zo školy vyzdvihne vaše dieťa cudzia osoba. Čip je prázdny, bez loga alebo znakov alebo symbolov. Je to preto, aby v prípade straty nebolo ľahko identifikovateľné, čo alebo komu patrí. Ak dôjde k strate alebo krádeži, okamžite kontaktujte školu a čip bude zablokovaný. Následne môžete získať nový čip.

Je dôležité, aby sme na tento systém prešli všetci. Žiaci, ktorí odchádzajú z ŠKD sami tento čip nepotrebujú.

O presnom termíne vydania čipov a spustení celého systému vás budeme včas informovať. Vyplnenie žiadosti o vydanie čipu (prípadne viacerých čipov), je potrebné na vytvorenie povinnej dokumentácie pre vydanie čipu. Dovoľujeme si Vás požiadať, aby ste vyplnený formulár žiadosti o čipy vrátili do 21. decembra 2023 priamo pani vychovávateľke príslušného oddelenia.

Veríme, že zavedenie tohto nového systému vám výrazne uľahčí vyzdvihnutie detí z ŠKD, zaručí väčšiu bezpečnosť a overiteľnosť a poslúži nám k našej všeobecnej spokojnosti.