• IQ olympiáda

Oznamujeme Vám, že registrácia do 12. ročníka súťaže IQ olympiáda bola spustená! Súťaž je pre všetkých žiakov ZADARMO a môžu získať skvelé hodnotné ceny. Zapojiť sa môžu všetci žiaci 2. stupňa ZŠ.

Registrácia prebieha do 31.03.2023 na www.iqolympiada.sk (každý záujemca sa registruje samostatne)

Školské kolo bude spustené v termíne 13.04.2023 - 21.04.2023. Bližšie informácie sa môžete dočítať tu. Škola s najväčším počtom zapojených súťažiacich získa vzdelávaciu hru o finančnej gramotnosti Finančnú Odyseu. V prípade otázok kontaktujte organizátora súťaže: sutaz@iqolympiada.sk a v prípade technických problémov: help@iqolympiada.sk

2023_iQo_propagacny_letak.pdf​​​​​​​

Tím IQ olympiády
            www.mensa.sk
            www.iqolympiada.sk
            FB: IQ olympiáda
            IG: @iq_olympiada
            TikTok: @iqolympiada

• Matematika v kocke - Zariaďujeme si detskú izbu

Členovia krúžku Matematika v kocke dostali na februárovom stretnutí za úlohu zariadiť si detskú izbu. Najskôr si sadli k počítačom a  naučili sa vpisovať do tabuľky v Exceli a  spočítavať sumy. Na zariadenie dostali fiktívnych 5 000 €, takže si museli dobre rozmyslieť, čo v izbe chcú mať a koľko to bude stáť.

Potom vyhľadávali predmety, ktoré by si chceli kúpiť a zisťovali sumy. Po vpisovaní do tabuľky vedeli, koľko už minuli a koľko peňazí im zostáva, prípadne, či už prekročili limit a musia niečo kúpiť lacnejšie. Bolo to dosť náročné zadanie, ale deti to zvládli. 🙂

• Meninové prekvapenie

23.2.2023 počas hodiny Techniky žiaci 6.A prekvapili a nie len šikovnosťou a zručnosťou svojho učiteľa a súčasne triedneho a upiekli mu k meninovému sviatku tortu. Za to im veľmi pekne ďakujem, sú to zlatíčka 😈❤

pán učiteľ Roman Jurkovič

• Hviezdoslavov Kubín na II. stupni

Pred pár dňami prebehlo u nás na 2.stupni školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Nádejní recitátori nám, porote aj spolužiakom, pripravili príjemné umelecké  popoludnie. Preukázali svoje výborné pamäťové, recitačné schopnosti a tiež poriadnu dávku odvahy pri prekonávaní trémy.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa súťaže zúčastnili  a blahoželáme oceneným.

HK_Vysledkova_listina_22_23.pdf

• Matematika v kocke - Obchod

Činnosť krúžku je vo februári zameraná na finančnú gramotnosť. Začiatok krúžku bol venovaný zisťovaniu cien rôznych výrobkov - deti buď vedeli dané ceny alebo ich zisťovali na internete.  Potom si vytvorili obchod s výrobkami a cenami a zahrali sa na  zákazníkov a  predavačov. Je veľmi potrebné pre život, aby sa aj deti vedeli orientovať v cenách a vedeli samostatne nakupovať.