• Ľudská veža v 7.A

Žiaci v 7.A pripravili prekvapenie, ktoré poriadne overilo ich schopnosť organizácie, sebaovládania a spolupráce. Posúďte sami :D

• Poznaj svoje mesto 2021

15. júna 2021 sa deviataci Šimon Gabaj a Tobiáš Chebeň z 9.B zúčastnili vedomostnej dejepisnej súťaže “Poznaj svoje mesto”.  O tom, že mesto Žilina naozaj chlapci dobre poznajú svedčí aj ich výsledok. Umiestnili sa na krásnom druhom mieste a od víťazstva ich delili dve minúty, keďže nebežali tak rýchlo ako prvé družstvo.

Budúci rok, tak okrem poznania, trénujeme aj bežeckú kondíciu :D

• Máme víťaza Hviezdoslavovho Kubína!

Tohto roku sa okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína neuskutočnilo klasicky, ale posielali sa porote nahrávky. Na 1.stupni sme mali vynikajúceho recitátora - Lea Mušku z 3.A. Pozrite sa, ako netrpezlivo čakal aj s pani učiteľkou Jurgovou a Kalmanovou na online vyhlásenie výsledkov. Škoda, že nemôžete počuť ten výkrik radosti, ktorý sa ozval, keď Leo získal 1. miesto v kategórii próza.

Záznam víťazného prednesu

Víťazovi zo srdca blahoželáme a tešíme sa s ním. 🙂

• Bábovka

V 3. A sme sa rozhodli, že si sami upečieme bábovku. Ale ako na to? Pozorne sme si prečítali recept aj s postupom, ktorý nám pripravila pani učiteľka. Zistili sme, aké suroviny budeme potrebovať, rozdelili sme si úlohy, vypracovali rozpočet, rozdelili eurá a HOR SA na nákup! Spokojní s nákupom, niečo sa nám podarilo aj ušetriť, sme sa pustili do prípravy cesta a jeho pečenia. Popritom sme si ani nevšimli, koľko nových vecí sme sa naučili. No najväčšou odmenou bola pre nás sladká voňavá bábovka, ktorú sme aj hneď s chuťou zjedli.

• Počítadlo návštev

• Pozrite tiež