• Šiestaci na cestách

V mesiaci máj sa žiaci 6.A a 6.B zúčastnili exkurzie v našom meste. Najskôr sme navštívili  Burianovu vežu, z ktorej sme videli až na Hájik, a potom  Rosenfeldov palác s výstavou bábok. Tu si žiaci vyskúšali nacvičiť štyri druhy divadiel, ktoré potom zahrali svojim spolužiakom.

Následne sme sa presunuli až do Britského centra v Krajskej knižnici na prednášku o Spojenom Kráľovstve.  Koncoročný výlet si žiaci užili v Zuberci, kde na jednom mieste nielenže spoznali život na oravskej dedine v minulosti, ale zahrali sa aj na jaskyniarov v Brestovskej jaskyni a svoje sily si vyskúšali v lanovom parku. No čo povedať, asi len to, že bol krátky deň na toľko aktivít.

• Návšteva pána primátora

V júni navštívil žiakov 1. stupňa našej školy pán primátor Fiabáne. Deti mali mať v tento deň piknik na školskom dvore. Keďže im počasie neprialo, urobili si piknik v triedach. Pán primátor navštívil všetky triedy, porozprával sa s nimi, prečítal úryvky z kníh a pozrel si i motýliu farmu u štvrtákov. Na záver sa išiel s deťmi odfotiť k lipe, ktorá bola zasadená na školskom dvore pri príležitosti akcie Noc s Andersenom.

• Kreatívne záložky

S našou partnerskou školou v Plzni si žiaci vymenili krásne kreatívne záložky, ako malú pripomienku, že obe školy ďalej pokračujeme v cielenom rozvíjaní čitateľskej gramotnosti. Záložka ako symbol, že čítame spolu, aj keď v iných krajinách :) Ďakujeme veľmi pekne.

• EYOF 2022 - Privítanie olympijského ohňa

V stredu 1. júna sa v podvečerných hodinách konala jedna z hlavných aktivít tohtoročného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF 2022) – „Privítanie olympijského ohňa“. Ten do Banskej Bystrice pri tejto príležitosti priniesla z Ríma naša olympionička, reprezentantka v streleckej disciplíne skeet, Danka Barteková.

Vzhľadom na úspešne pôsobenie v projekte OCEP bola naša škola vybraná ako jediný zástupca žilinského kraja, aby sa tak spoločne s predstaviteľmi olympijských klubov SR stala nositeľom odkazu a symbolického roznesenia štafety s ohňom do celého Slovenska. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnili naši žiaci z 8.A Ferko Straka, ktorý od Danky Bartekovej prevzal olympijský oheň a vlajkonosič Dominik Tužinský. Chlapci si otvárací ceremoniál užili a určite ich potešil aj koncert kapely Desmod po skončení hlavnej časti J My im zase ďakujeme za nádhernú reprezentáciu nielen našej školy ale aj nášho kraja. Zároveň ďakujeme aj Slovenskému olympijskému a športovému výboru za túto jedinečnú príležitosť!

• Počítadlo návštev

• Pozrite tiež