• 24. januára sa v meste Rajec konalo Krajské kolo celoslovenskej súťaže v prednese prózy a poézie Ruské slovo. Našu školu úspešne reprezentovala siedmačka Rebeka Križanová v kategórii poézia s básňou Зима не даром злится (Zima nie je nadarmo nahnevaná) od ruského spisovateľa Fiodora Ťutčeva a obsadila 2. miesto.
   • V predvianočnom období sme zorganizovali burzu kníh. Z jej výnosu sme pripravili pre Detské krízové centrum Náruč v Žiline dar v podobe nákupných poukážok na nákup potrebnej literatúry...
   • Vážení rodičia a priatelia školy,

    pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00.
     • Školský ples

      Vážení rodičia a priatelia školy,

      pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00. 

      Vstupenky sú v predaji do vypredania, v cene 35 € na osobu. V cene lístka je program, 0,7 ll vína, večera, káva. Objednávky vstupeniek: ozhajikdetom@zshajik.sk alebo reakciou na správu od OZ (Stanislav Kostík) zo dňa 25. novembra 2022 v školskom portáli Edupage.

      Ples organizujeme v spolupráci s OZ Hájik deťom pre Vašu zábavu. Zisk darujeme našim deťom. 

     • Mikulášska pošta

      6.12. sa Mikuláš oslavuje aj na našej škole. Po niekoľkoročnej prestávke sa totiž vracia obľúbená Mikulášska pošta! V utorok ráno (7:20 – 7:45) bude vo vestibule čakať Mikuláš s pomocníkmi, ktorým môžete odovzdať Mikulášsky balíček s venovaním.

      Všetky balíčky musia byť poriadne zabalené, aby z nich nič nevypadlo a označené, aby našli svojho majiteľa (meno, priezvisko, trieda). V priebehu dňa ich potom po škole roznesie Mikuláš s anjelom a čertom.

      Mikulášsku pošte môžete odovzdať aj deň vopred (pondelok 5.12.). Na 1.stupni bude zberné miesto v kancelárii u pani zástupkyne Pistovčákovej a na 2.stupni na 2.poschodí v kabinete CJ 2 u pani učiteľky Boguskej.

     • Beseda so spisovateľom

      14. novembra 2022 boli triedy 5.A a 5.B na exkurzii v Krajskej knižnici v Žiline. Žiaci mali možnosť porozprávať sa so spisovateľom Jurajom Vojtášom, autorom knihy Odvážne srdce. Žiaci viedli živú debatu o autorovom nielen profesionálnom, ale aj osobnom živote. Pre mňa ako žiaka bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa, že pán Juraj rád, tak ako ja, hráva Minecraft.

      Tomáš Kopčan, 5.B

     • Predvianočná burza kníh - zber kníh

      Ak máte doma nejakú knižku, alebo viac knižiek,  ktoré nepotrebujete, prečítali ste ich, sú v dobrom stave a chceli by ste nimi potešiť niekoho ďalšieho, môžete ich priniesť do kabinetu SJL (samozrejme po dohode s rodičmi). Spolu s knihami odovzdáte lístoček s vaším menom a zoznamom darovaných kníh. Zapojiť sa môžete aj vy, milé kolegyne a kolegovia 🙂.

      Knihy môžete priniesť  do piatku 9. decembra. Burza bude prebiehať v rámci vianočných trhov v našej škole. O priebehu vás budeme informovať. 

     • Staviame z tehličiek...

      Ďalšie stretnutie členov krúžku Matematika v kocke bolo 24.11. Ako vždy, aj teraz čakala na začiatku deti krátka rozcvička - z rozstrihaných čísel mali vytvoriť 4 príklady. Trošku sa síce potrápili, ale nakoniec to spoločne zvládli.

      Potom ich už čakala hlavná časť: skladanie z tehličiek. Tehličky sme získali z projektu Brána k mysleniu a bola to naozaj dobrá investícia. Deti sa rozhodli, že spoločne skúsia zostaviť obývačku a naozaj sa im to výborne podarilo. Sedenie vyskúšali nielen deti, ale aj vedúce krúžku a pani vychovávateľka. 🙂 

      Keďže malí stavbári boli veľmi šikovní a zostal im ešte čas, venovali sa výtvorom z malých korálok, ktoré si potom odniesli domov. Na krúžku bola super nálada a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 2319067
  • Pozrite tiež