• 24. januára sa v meste Rajec konalo Krajské kolo celoslovenskej súťaže v prednese prózy a poézie Ruské slovo. Našu školu úspešne reprezentovala siedmačka Rebeka Križanová v kategórii poézia s básňou Зима не даром злится (Zima nie je nadarmo nahnevaná) od ruského spisovateľa Fiodora Ťutčeva a obsadila 2. miesto.
      • V predvianočnom období sme zorganizovali burzu kníh. Z jej výnosu sme pripravili pre Detské krízové centrum Náruč v Žiline dar v podobe nákupných poukážok na nákup potrebnej literatúry...
      • Vážení rodičia a priatelia školy,

        pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00.
          • Raz sa uvidíme...

            Besedu s takýmto názvom sme absolvovali s našimi ôsmakmi pred pár dňami v mestskej knižnici na Vlčincoch. Privítali nás útulné a vianočne vyzdobené priestory, plné kníh, kde sme strávili príjemný čas pri počúvaní úryvkov z rovnomennej knihy a vyskúšali sme si pri tom rôzne aktivitky. Tie boli zamerané na to, ako žijú, čo vidia, čo cítia, čoho sa musia vzdať ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom hendikepovaní.

            Zamýšľali sme sa nad tým, ako niektorých z nich ovplyvňuje ich zdravotný hendikep. Viete napríklad, že nevidiaci ľudia dokážu hmatom napríklad určiť farbu papiera? Vyskúšali sme si to. Niektorí  z nás dokázali využiť vedomosti z fyziky a prišli na to :) Rozprávali sme sa aj o tom, že niektorí z nás majú v rodine človeka, ktorý je hendikepovaný a vyžaduje si viac starostlivosti a obetavosti od členov rodiny.

            Spoznávali sme hrdinov príbehu a pokúšali sme sa z vypočutého textu zistiť, aké vlastne sú postavy, prečo konajú tak, ako konajú, čo ich ovplyvňuje a aké vzťahy majú navzájom.

            Do mestskej knižnice Vlčince sa opäť radi vrátime.

          • Tvorivé dielne - Lienky a Zajkovia

            Deti z 5.oddelenia ŠKD aj so svojimi rodičmi strávili jedno príjemné popoludnie. Spoločnými silami vytvárali vianočné dekorácie a ozdoby. Pri ich výrobe preukázali svoje zručnosti a kreativitu. No nielen to, bolo veľmi príjemné vidieť, ako si deti aj rodičia navzájom užívajú svoju prítomnosť. Naše výrobky budú k dispozícii na predaj na Vianočných trhoch v dňoch 14. a 15.12 .2022..vo vestibule školy.

          • Vianočné tvorivé dielne v 6.oddelení ŠKD

            Aj deti z ŠKD zo 6.oddelenia spolu s pani vychovávateľkou aj s pani učiteľkami Ružbarskou a Šolekovou privítali rodičov na tvorivých dielňach a spoločne vyrobili krásne výrobky na vianočné trhy.

          • Tvorivé dielne

            V stredu sme mali v našej triede 2.A tvorivé dielne z ŠKD, na ktorých sa zúčastnili niektorí rodičia s deťmi a spolu vyrobili krásne výrobky.

          • Harry Potter kvíz

            V rámci ŠKD sme sa koncom novembra zúčastnili Harry Potter kvízu v Mestskej knižnici Žilina na Hájiku. Štvrtáci si zasúťažili o zlaté strely v tímoch Bystrohlav a Bifľomor. S pani knihovníčkou Katkou sme riešili úlohy, hádanky a šifry. Víťaz bol každý, kto sa zúčastnil, nakoľko sme sa zabavili a aj niečo nové dozvedeli z harry-potterovskej mágie.  

    • Fotogaléria

        zatiaľ žiadne údaje
    • Počítadlo návštev

      Počet návštev: 2319064
    • Pozrite tiež