• V dňoch 3. - 5. apríla 2024 sa bude v čase od 14:00 do 18:00 hod. konať zápis žiakov do prvého ročníka. Pred zápisom je potrebné do 3.4. do 12:00 hod. vyplniť elektronickú prihlášku (ak potrebujete pomoc s vyplnením, napíšte nám na zsmladosti.hajik@gmail.com).
          • Súťaž v karate

Súťaž Agility karate dopadla výborne, decká sa snažili a podali najlepšie výkony aké vedeli. Za odmeny dostali krásne medaily.

• KUBO EDU

Čítanie zásadne ovplyvňuje zdravý vývin dieťaťa: rozvíja predstavivosť, učí deti udržiavať pozornosť, podporuje empatiu a kreativitu, rozširuje slovnú zásobu.

Preto sa naša škola rozhodla využívať jedinečnú modernú vzdelávaciu pomôcku – školskú digitálnu knižnicu KUBO EDU. Je to najväčšia a najbezpečnejšia slovenská e-knižnica pre deti. Obsahuje viac ako 1000 detských kníh v slovenčine, angličtine ale najnovšie aj v ukrajinskom jazyku: klasické a moderné rozprávky, slovenské a svetové novinky, básničky aj encyklopédie. Viaceré knihy prispôsobené aj pre žiakov s dyslexiou so špeciálnym fondom, ktorý je pre nich ľahšie čitateľný.

Aplikácia KUBO EDU Je užívateľsky jednoduchá a uľahčí deťom prístup ku knihám v škole aj doma. Veríme, že jej používanie nám spestrí vzdelávací proces a bude motivovať deti k častejšiemu čítaniu kedykoľvek a kdekoľvek. Bližšie informácie k prihláseniu sa do aplikácie (prípadne do variantu aplikácia pre iPhone) posielame formou správy cez portál Edupage.

• Deň otvorených dverí

S radosťou vám oznamujeme, že dňa 16. marca 2024 sa po dvoch vynechaných pandemických rokoch bude opäť konať obľúbený Deň otvorených dverí na tému ZOO.

Návštevníkov privítame v čase od 9:00 do 11:30, kedy bude posledný možný vstup do školy. Pre deti máme prichystaných mnoho hier a aj odmenu pre každého malého návštevníka. Rodičia si zatiaľ budú mať možnosť pozrieť priestory školy či novinky, ktoré v škole máme. Vstup pre deti počas DOD je možný len v sprievode dospelého.

• Túlavé topánky

So žiakmi štvrtého ročníka sa držíme hesla: „Raz vidieť je viac ako stokrát počuť“. V rámci zážitkového učenia sme navštívili mesto Trenčín, jeho pamiatky a zároveň sme sa boli presvedčiť, či je naozaj na Trenčianskom hrade studňa, ktorú vykopal Omar.

• Rovesnícke učenie alebo štvrtáci učia prvákov

Žiaci 4.A a 1.C si vyskúšali spoločnú hodinu telesnej výchovy. Štvrtáci sa roly učiteľa zhostili na výbornú a nemali problém si k sebe priradiť prváka.

Počas hodiny bolo plno zábavy, smiechu, pričom vznikli nové kamarátstva a deti z hodiny odchádzali spokojné a šťastné. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín  (2. a 3. kategória) sa konalo 13. februára 2024. Tento rok si súťažiaci zaslúžia veľkú pochvalu za výborne zvolené ukážky a najmä za ich rozsah. Výsledky:

II. kategória - poézia
            1. miesto: Soňa Gaburová