• Návšteva škôlkarov

Príjemná tradícia pokračovala aj tento rok a do našej školy zavítali škôlkari - naši budúci prváci. Prišli sa pozrieť do prvej triedy - ako to tu chodí a čo všetko ich čaká. S deťmi a s pani učiteľkami hrali divadlo, spievali, tancovali, písali na tabuľu ale si aj zalistovali v Šlabikári a výborne sa spolu všetci zabavili. Vyzerá to tak, že sa i u nás páčilo a do školy sa tešia.

• Kvízomat

V piatok 5.4.2024 sa časť ôsmakov zúčastnila projektu pre základné školy" Kvízomat alebo zachrániš ma" v spolupráci so Slovenským červeným krížom.  Stretnutie prebiehalo nielen na teoretickej úrovni, ale všetci zúčastnení žiaci si vyskúšali podanie prvej pomoci aj prakticky "na vlastnej koži".  Neskôr čaká žiakov online súťaž - preskúšanie jednotlivcov a  piati najlepší  budú budúci rok reprezentovať našu školu v medzinárodnej súťaži Kvízomat, kde prakticky predvedú svoje zručnosti a vedomosti.  Budeme im držať palce.

• Ocenenie primátorom Žiliny

Primátor mesta Žilina Mgr. Peter Fiabáne každoročne oceňuje pri príležitosti Dňa učiteľov tých najlepších pedagógov z celého mesta. Tohto roku bola medzi ocenenými aj naša špeciálna pedagogička Mgr. Zuzana Oravcová.

Pani Oravcová je neoceniteľnou pomocníčkou pre pani učiteľky, ale najmä pre deti so špeciálnymi výchovno -vzdelávacími potrebami 1. stupňa. Už pár rokov sa venuje aj predškolákom, aby boli pripravení na vstup
            do 1. ročníka. Tento školský rok úzko spolupracuje aj s pani učiteľkami úvodného ročníka na našej škole a aktívne sa venuje deťom z týchto tried.

Mgr. Zuzane Oravcovej za zaslúžené ocenenie zo srdca blahoželáme.

• 4. miesto na okresnom kole geografickej olympiády

Skvelé 4. miesto na okresnom kole geografickej olympiády dosiahol Vladyslav Volkov z 8.A triedy. Posúďte sami, že to vôbec nebolo jednoduché. V tomto kole si zmeral s ostatnými súťažiacimi svoje vedomosti o ázijskom kontinente v oblastiach:

• podnebné pásma Ázie, ich charakteristika a priestorové rozmiestnenie, činitele, ktoré ich ovplyvňujú (prúdenie ovzdušia a morskej vody, poloha Ázie a pohyby Zeme, distribúcia slnečného svetla a tepla, tvar reliéfu, ...)
            • klímadiagramy podnebných pásem (ročný chod priemernej mesačnej teploty vzduchu, mesačný úhrn zrážok)
            • pôdny kryt
            • typické rastlinstvo a živočíšstvo
            • bioklimatické typy krajín a ich fyzickogeografická charakteristika
            • prírodné zvláštnosti, turistické prírodné atrakcie
            • ohrozenia a ochrana prírody
            • + ďalšie oblasti zo školského kola o nížinách Slovenska a povrchu Ázie.

Z celkového možného počtu 100 b, získal Vladyslav 79 a do dosiahnutia 2. miesta (tretie miesto nebolo udelené, pre rovnaký počet bodov dvoch súťažiacich) a postupu do krajského kola mu chýbali len 2 body. Gratulujeme a veríme, že na budúci rok sa postup do vyššieho kola podarí.

• Svetový deň vody

Voda je symbol života. Najrozšírenejšia zlúčenina v prírode. Základ všetkých organizmov.

Vodu si treba vážiť, preto si každoročne pripomíname svetový deň vody. 22.marca sa žiaci obliekli do modrej farby,  celý deň pili len čistú vodu a zapojili sa do súťaže. Na školskom dvore vytvorili obraz kvapky vody a aby sme nezabudli, nalepili nálepky so šetrením vody nad umývadlo každej triedy, kde už chýbali.

V súťaži udeľujeme štyri prvé miesta: Triedy I.B, II.C, III.A, III.B.  VÍŤAZOM GRATULUJEME