• 24. januára sa v meste Rajec konalo Krajské kolo celoslovenskej súťaže v prednese prózy a poézie Ruské slovo. Našu školu úspešne reprezentovala siedmačka Rebeka Križanová v kategórii poézia s básňou Зима не даром злится (Zima nie je nadarmo nahnevaná) od ruského spisovateľa Fiodora Ťutčeva a obsadila 2. miesto.
      • V predvianočnom období sme zorganizovali burzu kníh. Z jej výnosu sme pripravili pre Detské krízové centrum Náruč v Žiline dar v podobe nákupných poukážok na nákup potrebnej literatúry...
      • Vážení rodičia a priatelia školy,

pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00.
          • Pokračujeme v tangramoch

2-krát do mesiaca patria štvrtky krúžku Matematika v kocke.  Aj vo štvrtok 10.11. sa množstvo detí zabávalo (a nevedomky  aj učilo) s tangramami. Samostatne alebo v skupinách vytvárali rôzne zaujímavé obrazce za pomoci predlôh, ktoré boli na tento krúžok vytvorené.

Druhá časť krúžku patrila práci na počítači, kde deti svojou šikovnosťou a presúvaním objektov vedeli zostaviť tangramy. Vedúce krúžku veľmi potešilo, že sa deti už teraz tešia na ďalšie stretnutie.

• Halloween 2022

Poďte sa s nami pozrieť na náš veľmi vydarený Halloween tohto školského roka. Zároveň budeme veľmi radi, ak nám milí rodičia odkliknete obder na náš Youtube kanál školy.

• Exkurzia do Múzea dopravy

Druháci sa zúčastnili exkurzie v Rajeckých Tepliciach, kde si užili nádherný slnečný deň, cestovali vlakom aj autobusmi a dozvedeli sa kopec noviniek zo sveta dopravy. Tiež si zasúťažili a našli skrytý poklad.

• Zajkovia cestovatelia

Zajkovia z 2.C sa rozhodli cestovať po svete. Aby sa nestratili, pozreli sa, ako svet vyzerá a naučili sa názvy svetadielov. Potom zisťovali, aké zvieratá môžu stretnúť v prírode. Teraz ich už nič neprekvapí a sú pripravení cestovať a nestratiť sa.

• Čítanie so starými rodičmi

Dňa 24.10:2022 sa v IV.B konalo čítanie so starými rodičmi a rodičmi. Pri príležitosti Októbra – mesiaca úcty k starším sme si pre nich pripravili program zložený z básničiek a pesničiek, darovali im malý darček na pamiatku. Potom nám pani učiteľka, starí rodičia aj rodičia prečítali zo svojich obľúbených knižiek z detstva, porozprávali, aké to bolo, keď chodili oni do školy. Neskôr sme im prečítali my z našich knižiek, ktoré sme si doniesli a tiež im porozprávali vtipné príhody, ktoré sme zažili počas 4 rokov. Posedenie sme si spríjemnili malým občerstvením.

Bolo to veľmi pekné poobedie, pri ktorom nielen jednej starej mame vypadla slzička, no tiež aj sme sa veľa nasmiali. Už sa tešíme na ďalšie akcie, ktoré pre nás prichystá pani učiteľka.

Vaneska Gajdošová, žiačka IV.B

• Počítadlo návštev