• 24. januára sa v meste Rajec konalo Krajské kolo celoslovenskej súťaže v prednese prózy a poézie Ruské slovo. Našu školu úspešne reprezentovala siedmačka Rebeka Križanová v kategórii poézia s básňou Зима не даром злится (Zima nie je nadarmo nahnevaná) od ruského spisovateľa Fiodora Ťutčeva a obsadila 2. miesto.
      • V predvianočnom období sme zorganizovali burzu kníh. Z jej výnosu sme pripravili pre Detské krízové centrum Náruč v Žiline dar v podobe nákupných poukážok na nákup potrebnej literatúry...
      • Vážení rodičia a priatelia školy,

pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00.
          • Popoludnie so zvieratkami

Rybičky zo 4.A príjemne strávili jedno slnečné popoludnie, keď sa vybrali pozrieť zvieratká, ktoré doma chovajú a nemohli na Deň zvierat navštíviť našu triedu. Postupne sme navštívili psíkov, morčatá, vtáčiky, ale aj obrovského slimáka. Deti si mohli vyskúšať venčenie psíkov alebo pohladkať ulitu slimáka Karola.

Niektoré zvieratká nám ukázali, čo dokážu a ako sú vycvičené. Deti si navzájom porozprávali o starostlivosti a náročnosti chovu jednotlivých zvierat, ale aj príbehy odkiaľ pochádzajú. Naučili sme sa veľa nového.

• Štvrtácka šarkaniáda

Úžasné slnečné jesenné popoludnie využili spoločne štvrtáci na púšťanie šarkanov na Hradisku. Okrem rozmotávania zamotaných šnúr 🙂 sa museli popasovať aj s bezvetrím, a o to viac zapojiť nohy na "vynesenie" šarkanov do vzduchu. Chlapci sa mohli pokochať aj modelom lietadla, ktorého vzlietnutie a pristátie si mohli pozrieť na vlastné oči. Ďakujeme za pomoc všetkým zúčastneným dospelákom. Bola to veľká zábava!

• Rybičky tvoria

Ako sa popasovať s 3D priestorom a zároveň spoluprácou vo dvojici si vyskúšali štvrtáci - rybičky. Merali, kreslili, strihali, maľovali a výsledok stojí za to. Do akvárií umiestnili rôzne morské živočíchy, koraly a mušle. Zároveň sme využili odpadový materiál - krabičky z PC klávesníc, ktoré by inak skončili v koši. Výsledok stojí za to.

• Testovanie pohybových predpokladov

Dňa 19. a 20.októbra 2022 žiaci prvého a tretieho ročníka absolvovali Testovanie pohybových predpokladov. Vyskúšali si rôzne disciplíny a zmerali sily so spolužiakmi. Testovanie prebehlo na výbornú a tešíme sa z ich výsledkov.

• Relaxačno-terapeutická miestnosť Oáza

Vďaka projektu, ktorý podporil Nadačný fond MobisNadácii Pontis, sme vytvorili i relaxačno – terapeutickú miestnosť. Túto sme nazvali Oáza a budeme ju využívať na individuálne stretnutia so žiakmi. Miestnosť je útulne zariadená tak, aby sa v nej žiaci cítili príjemne.

Špeciálny pedagóg tu môže pri práci so žiakmi využívať pomôcky potrebné na systematickú stimuláciu, multisenzorické pomôcky, terapeutické karty, relaxačné prvky (relaxačná hudba, osvetlenie, aromaterapia...). Oázu budeme využívať aj počas prestávok na relaxáciu a uvoľnenie hlavne pre žiakov s poruchou autistického spektra, psychickými poruchami a poškodením CNS. V poobedných hodinách môžu Oázu využívať aj pedagogickí zamestnanci, asistenti učiteľa a odborní zamestnanci na relaxáciu v rámci starostlivosti o duševné zdravie a ako prevenciu proti syndrómu vyhorenia.

• Počítadlo návštev

Počet návštev: 2319066