• Bábovka

      V 3. A sme sa rozhodli, že si sami upečieme bábovku. Ale ako na to? Pozorne sme si prečítali recept aj s postupom, ktorý nám pripravila pani učiteľka. Zistili sme, aké suroviny budeme potrebovať, rozdelili sme si úlohy, vypracovali rozpočet, rozdelili eurá a HOR SA na nákup! Spokojní s nákupom, niečo sa nám podarilo aj ušetriť, sme sa pustili do prípravy cesta a jeho pečenia. Popritom sme si ani nevšimli, koľko nových vecí sme sa naučili. No najväčšou odmenou bola pre nás sladká voňavá bábovka, ktorú sme aj hneď s chuťou zjedli.

     • Pre krajší deň

      Deti z 2.B sa spolu s pani učiteľkou rozhodli sebe aj obyvateľom Hájika skrášliť deň vyzdobením cestičky zo Slnečného námestia ku škole. Medzi stromy natiahli potravinové fólie, ktoré pomaľovali rôznymi obrázkami a želaniami.

      Do maľovania sa zapojili aj náhodní okoloidúci - deti i dospelí, ktorí tiež chceli prispieť svojou kresbou alebo odkazom. Najväčšou odmenou boli vyčarené úsmevy na tvárach ľudí či pochvala od nich. Takto mali deti možnosť zažiť na vlastnej koži to, ako málo stačí k tomu, aby sme  urobili deň krajší nielen sebe ale aj iným.

     • Medzinárodná súťaž v písaní esejí

      The Goi Peace Foundation z Japonska každoročne organizuje medzinárodnú súťaž v písaní esejí, do ktorej sa tento rok po prvýkrát zapojila aj naša škola. Marta Báčiková z 8.CKristína Popluhárová zo 7.B. Táto súťaž je organizovaná v snahe využiť energiu, tvorivosť a iniciatívu svetovej mládeže pri propagácii kultúry mieru a trvalo udržateľného rozvoja. Jej cieľom je tiež inšpirovať spoločnosť, aby sa učila od mladých myslí a premýšľala o tom, ako každý z nás môže zmeniť svet.

      Témou esejí pre tento rok je "What is Life?" a rozsah práce je max.700 slov v anglickom jazyku.

      Dievčatá sa úlohy nezľakli, svoje myšlienky dali na papier a my veríme, že sa v medzinárodnej konkurencii nestratia. Držíme palce!

     • LandArt v 4.C

      Aj sovičky zo 4.C vylákalo slniečko učiť sa vonku. Na hodine výtvarnej výchovy sme využili materiály, ktoré nám ponúkla príroda vôkol nás a premenili sme ich na umenie. Žiaci z prírodných materiálov vytvorili obrazy podľa svojej fantázie. Môžete vidieť narodeninovú tortu, matku prírodu, domček pre zvieratá či celý vesmír.

     • Oznam vedúcej školskej jedálne

      Prosím rodičov, aby si odhlásili deti, ktoré na budúci týždeň idú na celodenný výlet zo školy. V prípade neodhlásenia rodič platí celú sumu obeda.

     • Angličtina netradične

      Všetci sa asi zhodneme na tom, že cudzí jazyk sa učíme kvôli tomu, aby sme sa vedeli dorozumieť. Tak sa aj naši žiaci z 3.B najskôr naučili, ako si majú objednať v reštaurácii jedlo. Potom si v skupinách vytvorili vlastný jedálny lístok, rozdelili sa na hostí a čašníkov, nachystali stôl, a objednávanie mohlo začať. Deti sa zabavili a popri tom sa aj učili. A tak to má byť :D

     • Malý darček pre našich druhákov od pána primátora

      Posledný májový týždeň našich žiakov z 2.A navštívil pán primátor Peter Fiabáne. Na svojej oficiálnej FB stránke primátora o tejto udalosti píše:

      Dnešná návšteva ZŠ na Námestí mladosti mi dodala pozitívnej energie na celé týždne dopredu. Pred pár mesiacmi som mal to šťastie na diaľku čítať druháčikom z triedy pani učiteľky Danky a rozprávali sme sa o knižkách a radosti z čítania. Vtedy som im sľúbil, že ich určite prídem pozrieť aj osobne, keď to situácia umožní a donesiem im zopár knižiek do zbierky.

      Dnes som svoj sľub dodržal a deťom ďakujem za krásne privítanie a dar v podobe knihy "Na vrchol kopca" od Marianne Dubuc. Strávil som v tejto vyberanej spoločnosti celú hodinu a prebrali sme všetko možné od práce primátora až po môj vzťah k zvieratám a športu. Knižky decká uložili do knižnice a verím, že zaujmú.

      Rád sa vrátim a opäť svoj sekretariát musím požiadať o zaradenie viac takýchto návštev do kalendára!

      #zilina #spolusmeZA

      Ďakujeme krásne za milú a usmiatu návštevu aj za knižné darčeky. Super zážitok pre všetky rybičky z 2.A a motivácia do ďalšieho čítania!

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 1248741
  • Pozrite tiež

  • Mapa