• 24. januára sa v meste Rajec konalo Krajské kolo celoslovenskej súťaže v prednese prózy a poézie Ruské slovo. Našu školu úspešne reprezentovala siedmačka Rebeka Križanová v kategórii poézia s básňou Зима не даром злится (Zima nie je nadarmo nahnevaná) od ruského spisovateľa Fiodora Ťutčeva a obsadila 2. miesto.
   • V predvianočnom období sme zorganizovali burzu kníh. Z jej výnosu sme pripravili pre Detské krízové centrum Náruč v Žiline dar v podobe nákupných poukážok na nákup potrebnej literatúry...
   • Vážení rodičia a priatelia školy,

    pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00.
     • Školské kolo Olympiády v slovenskom jazyku

      V októbri sa 20 našich  ôsmakov  zúčastnilo školského kola Olympiády v slovenskom jazyku a literatúre. Súťaž prebehla online. 4 žiačky boli úspešnými riešiteľkami: L. Linetová, S. Luhová, A. Tašková – všetky z 8.A a S. Nociarová z 8.B.

      Na 3. mieste sa umiestnil Š. Boča z 8.B, na 2 .mieste skončila T. Holubová z 8.B a víťazkou sa stala Lívia Krajčíková z 8.B. Lívia postúpila do okresného kola, v ktorom sa už neumiestnila na žiadnom z ocenených miest. Veríme však, že nadobudla cenné skúsenosti z takejto súťaže a budúci šk. rok s ňou, ako aj s ostatnými súťažiacimi,  budeme môcť opäť počítať.

     • Pripravujeme sa na život

      Žiaci 7.A a 7.B v druhom novembrovom týždni zvládli svoj prvý slávnostný príhovor. Prešli si celým procesom prípravy, ku ktorému patril výber udalosti, sformulovanie a napísanie textu až po rozhovor o vhodnom oblečení. Najdôležitejšiu časť - samotný príhovor zvládli perfektne. Zvolili vhodné oblečenie, text hovorili naspamäť, prekonali trému, postavili sa pred svoje publikum a výborne pracovali s hlasom. Dovolím si povedať, že mnohí v sebe objavili ďalší talent.

      Mgr. Lenka Dobroňová

     • Okresné kolo súťaže v stolnom tenise

      16.11.2022 sa naši žiaci zúčastnili Okresného kola v stolnom tenise žiakov a žiačok ZŠ. Chlapci sa vo veľkej konkurencii len o vlások nedostali do finále, dievčatá boli úspešné a skončili na krásnom 2. mieste. Srdečne gratulujeme!

     • Opera Čert a Káča

      Na začiatku novembra sa žiaci 2. stupňa zúčastnili exkurzie do SND v Bratislave na operné predstavenie Antonína Dvořáka Čert a Káča, počas ktorej čert urobil veľkú chybu, keď ukradol bláznivú Káču.

      Skvelé zážitky v nás zanechal živý orchester, vynikajúce spevácke a herecké výkony účinkujúcich a v neposlednom rade zložité a nebezpečné triky šikovných akrobatov. Všetci sa kultúrne vyžili, objavili bájne more kníh a zistili, ako môžu bolieť dlane pri záverečnej klaňačke :)

      Ďakujeme za nezabudnuteľný zážitok :)

      Herbert Kubička, 9.B

     • GVOBOJ 2022

      Náš štvorčlenný tím - Peter Švrlo (7.B), Alexandra Tašková (8.A), Dávid Gabura (8.A) a Marek Dujčík (9.A) - úspešne zabojoval na matematickej súťaži GVOBOJ, ktorú organizujú, už dlhé roky, žiaci z matematických tried známeho žilinského gymnázia Veľká okružná.

      Medzi 31 tímami z celého okresu Žilina vyhrali krásne 4.miesto. SRDEČNE GRATULUJEME a ďakujeme za reprezentáciu našej školy. 

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 2318960
  • Pozrite tiež