• 24. januára sa v meste Rajec konalo Krajské kolo celoslovenskej súťaže v prednese prózy a poézie Ruské slovo. Našu školu úspešne reprezentovala siedmačka Rebeka Križanová v kategórii poézia s básňou Зима не даром злится (Zima nie je nadarmo nahnevaná) od ruského spisovateľa Fiodora Ťutčeva a obsadila 2. miesto.
   • V predvianočnom období sme zorganizovali burzu kníh. Z jej výnosu sme pripravili pre Detské krízové centrum Náruč v Žiline dar v podobe nákupných poukážok na nákup potrebnej literatúry...
   • Vážení rodičia a priatelia školy,

    pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00.
     • Ako to funguje v jadrovej elektrárni

      Viete ako to funguje v jadrovej elektrárni? Vypočítate si sami uhlíkovú stopu? Poznáte zdroje energie? Chcete sa zabaviť? Naši ôsmaci (aj siedmaci)  dňa 25.októbra zabili dve muchy jednou ranou. Najprv ich privítalo jesenné slniečko v Mochovciach, kde vo vzdelávacom centre našej slovenskej jadrovej elektrárne spoznali ako "to všetko funguje" a zabavili sa v modernom prostredí. Prepojili si svoje vedomosti v oblasti chémie a fyziky s názornými ukážkami a odborným výkladom. Dozvedeli sa o výhodách a nevýhodách všetkých druhov elektrárni.

      Po Mochovciach sme sa presunuli na okraj Levíc, kde sa učenie dialo prostredníctvom zážitkov. Objavovali sme zákony matematiky, fyziky, chémie, ale aj techniky prostredníctvom interaktivity a súťaženia. Posedenie na 3D simulátore bolo tiež veľmi zaujímavé. Deň sme ukončili pohodovou cestou autobusom smerom domov. Všetkých účastníkov chválim za vynikajúce správanie.

      Mgr. Jana Mravcová

     • Matematika v kocke a tangramy

      Posledný deň pred jesennými prázdninami sa opäť stretli deti z krúžku Matematika v kocke. Začiatok patril, ako už tradične, veselej rozcvičke. Tentokrát museli všetci spolupracovať a vyriešiť zábavné úlohy, napr. vytvoriť zo svojich tiel číslicu 8 či 1. Potom už vytvárali rôzne tangramy - podľa predlohy alebo podľa vlastnej fantázie. Tangramy skladali aj na počítačoch, kde bola na to vytvorená aplikácia. Tieto aktivity deti veľmi bavili. Viac uvidíte vo fotoalbume.

     • Hurá, LEGO...

      Žiaci z krúžku Matematika v kocke sa 13.10.22 venovali obľúbenému LEGU. Stavali samostatne, vo dvojiciach i skupinách rôzne stavby a boli naozaj kreatívni. Najkrajšie stavby boli odmenené malou sladkosťou.

     • Informatická súťaž iBobor

      V dňoch 7. - 11. novembra 2022 sa na našej škole bude už tradične konať online informatická súťaž iBobor. Prihlásiť sa do súťaže môžu žiaci 2. až 9. ročníka prostredníctvom Edupage. Registrovaní do súťaže budú len žiaci, ktorí označili v sekcii Súťaže, že majú o súťaž iBobor záujem. Z organizačných dôvodov prosíme odkliknúť záujem najneskôr do piatku 4. novembra 2022. Viac informácií nájdete na www.ibobor.sk.

     • Hravo, ale bezpečne

      Ako sme Vás už informovali, tento rok sa naša škola naplno zapojila do projektu Recyklohry. V mesiaci október sme splnili aj niektoré projektové výzvy.  Prvá z nich bola nazvaná Hravo, ale bezpečne! Žiaci 1.stupňa sa mali preniesť do budúcnosti a vymyslieť nové piktogramy s novými funkciami, ktoré na mobile ešte nemáme. Mohli to byť užitočné funkcie, aj veselé až bláznivé, fantázii sa medze nekládli :)

      Úloha určená pre žiakov 2.stupňa bola zameraná na bezpečnosť údajov, ktoré máme uložené v našich mobiloch. Žiaci 9. ročníkov na hodinách p. u. Oršulovej vytvorili prezentáciu o tom, ako správne pripraviť svoj mobil na odovzdanie. Svoje poznatky si nenechali len pre seba, ale s nimi oboznámili aj žiakov nižších ročníkov. A tým ich pripravili aj na splnenie ďalšej výzvy, a tou bola súťaž v zbere mobilov SMS – starý mobil sem.

      Žiaci 5.ročníkov pripravili plagáty, ktorými informovali spolužiakov o konajúcej sa akcii, vo vestibule boli pripravené hliadky a tak sa nám za 3 dni podarilo vyzbierať až 147 starých, poškodených a nefunkčných mobilov, za čo Vám všetkým ďakujeme!

      Teraz už len počkáme na výsledky, ktoré by mali byť zverejnené do Vianoc.

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 2318961
  • Pozrite tiež