• Novoročné prianie

      Veľa šťastia, zdravia, osobných a pracovných úspechov v novom roku 2022, našim deťom veľa kamarátov, smiechu a splnených prianí želá všetkým kolektív ZŠ.

     • Učitelia pečú zdravotníkom

      Do celoslovenskej akcie vyhlásenej Komenského inštitútom sme sa zapojili aj my, učitelia ZŠ Námestie mladosti 1 v Žiline. Oslovila nás myšlienka podpory zdravotníkov aj takýmto netradičným spôsobom. Vnímame, že sa vo svojej práci pri pomoci ľuďom, ktorí ich potrebujú, veľmi často stretávajú s nevďakom, vyhrážkami,  často až s agresívnym správaním pacientov. A to iba preto, že sa snažia pomôcť, ochrániť ohrozené zdravie a život. Je to bohužiaľ nepochopiteľný paradox tejto náročnej covidovej doby.

      Aj pre nás, učiteľov, je táto doba mimoriadne náročná a vyčerpávajúca, ale rozhodli sme sa upiecť vianočné dobroty, ponúknuť ich členom záchrannej služby, s ktorými sme sa skontaktovali a   spríjemniť  im predvianočný čas, ktorý pri nápore výjazdov k pacientom možno ani nemajú čas veľmi vnímať. Nezapojili sme sa preto, lebo ministerstvo školstva vyhlásilo vianočné prázdniny skôr, ako to prezentovali médiá, ale zmysel  tejto akcie vidíme v potrebe vzájomnej podpory a ohľaduplnosti.  Strávili sme spolu príjemný čas pri zaujímavom rozhovore a rozchádzali sme sa so vzájomným prianím pokojných Vianoc a lepších čias. Ľudskosť a vzájomnú  blízkosť potrebujeme všetci nielen počas Vianoc...                 

      Mgr. Oľga Labajová

     • Vianočná pohľadnica

      Sme živá, aktívna škola a vždy v čase Vianoc pripravujeme pre rodičov, žiakov a priateľov školy vianočné besiedky. V tretej vlne pandémie na konci kalendárneho roka 2021 chceme aspoň takto virtuálne zaželať zdravé, šťastné a veselé Vianoce a podeliť sa s Vami o talent jedného z našich detí. 

      Prajeme Vám v novom roku veľa lásky, porozumenia a trpezlivosti. 

      PF 2022

     • Včielky z 2.B piekli

      Včielky sa spolu s pani učiteľkou a pani vychovávateľkou rozhodli, že si na posedenie ku stromčeku upečú perníčky. Pani učiteľka pripravila cesto. Včielky si priniesli vhodné oblečenie, valčeky, vykrajovačky a rôzne veci na zdobenie. 

      Pri práci však prišli na to, že to nie je také jednoduché. Ak nemali dobre posypanú dosku, cesto sa im lepilo nielen na dosku, ale aj na valček. Museli myslieť na to, aby cesto nerozvaľkali na tenko. Pri pečení dávali pozor, aby im perníky nezhoreli. Potom ešte horúce natierali vajíčkom a zdobili farebnými guličkami. 

      Zdobenie si vyžadovalo hotových majstrov, ale dali si záležať. Perníčky sa im podarili, mali z nich veľkú radosť a veľmi im chutili. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí deťom nachystali potrebné veci. 

     • Skrátené vyučovanie

      V posledný vyučovací deň - piatok 17.12.2021 je pre žiakov skrátené vyučovanie podľa nasledovného harmonogramu. ŠKD bude do 16.00 hod. Obedy sa vydávajú od 10,55 do 13,00.

      Všetkým prajeme krásne Vianoce,
      v novom roku 2022
      veľa zdravia, šťastia, lásky, tolerancie a pohody.

     • Vianočná pekáreň

      Žabky z 1.A si spríjemnili predvianočný čas a spolu s pani učiteľkou Katkou a pani vychovávateľkou Aďkou piekli medovníčky. Deti usilovne miesili, vaľkali, vykrajovali a ozdobovali. Krásna vôňa sa šírila po celej chodbe a všetky deti voňali ako medovníčky. Aj keď ju nemôžete cítiť, aspoň si pozrite naše fotečky v albume  Vianočná pekáreň😊.

     • Snehuliakovo

      Boli ste sa už pozrieť na Hrebienku na ľadové sochy? Nemusíte chodiť tak ďaleko 🙂. Piatkovú snehovú nádielku hneď využili deti z 3.A a zahrali sa na výtvarnej výchove na sochárov. Na sídlisku vyrástla rodinka snehuliakov a každý z nich má svoj vlastný príbeh. Samozrejme po tvrdej práci bola aj zábava. Tešíme sa pani Zima, ďakujeme.

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 1248402
  • Pozrite tiež

  • Mapa