• Oceňovanie žiakov primátorom mesta Žilina

Ocenenie žiakov primátorom mesta Žilina si tento rok odniesol za našu školu Ferdinand Straka z 8.A triedy za vzornú reprezentáciu vo viacerých súťažiach v oblasti matematiky ale i športu. Srdečne blahoželáme a sme na Ferka veľmi pyšní! Slávnostné udeľovanie sa konalo 22.06.2022 na Radnici mesta Žilina.

• 4.B na chate

Aj žiaci zo 4.B sa chceli rozlúčiť so školským rokom v prírode. Niektorí preto nasadli v sobotu na vláčik s menom Rajecká Anča, cez les prišli ku chate, zložili ruksaky a hurá na to... Chlapci založili oheň, dievčatá nakrájali zeleninu, nachystali špekáčky a mohlo sa opekať. Potom sa už len opaľovali, striekali vodou, hrali hry. Bol to proste pekný deň.

• Projektový deň v 4.A

4.A prebehol koncoročný projektový deň. Žiaci mali za úlohu pripraviť si vlastný projekt na ľubovoľnú tému. Ich úlohou bolo, čo najlepšie svoj projekt odprezentovať. A tak vďaka vytvoreným projektom deti bližšie spoznali Japonsko, Čínu, Mount Everest, Alexandra Veľkého, Chorvátsko, najdrahšie hotely sveta, 2. svetovú vojnu, mini hádzanú, slovenské jaskyne ......

• Čitateľský hrad

Na začiatku  školského roka stála pred nami rytiermi zo 4.A výzva. Prečítať, čo najviac kníh, aby sa nám podarilo vyfarbiť náš čitateľský hrad. 1 tehlička = 1 kniha. Ako odmenu za splnenú úlohu sme mali sľúbenú pizzu. A tak sme teda začali usilovne čítať. Kniha sa stala našim kamarátom. Spolu sme prečítali 248 kníh, čo je v priemere 13 kníh na 1 žiaka. A za to sme si už naozaj zaslúžili sľúbenú odmenu. Pani učiteľka Katka Jurgová  nám v našej triede zorganizovala: Pizza párty. Pizza bola výborná a aj pocit z nášho úspechu.

Žiaci 4.A

• Počítadlo návštev