• Po stopách lásky

V prvej polovici mája sa žiaci nielen 8. ročníka zúčastnili exkurzie v Banskej Štiavnici. Navštívili Banku lásky, Arborétum, Kalváriu a aj Starý zámok. Krásy tohto historického mesta okúsili na každom kroku jeho ulíc.

Dostali sme tak možnosť dozvedieť sa opäť niečo viac o nenaplnej láske Maríny Pischlovej a Andreja Sládkoviča, ktorý napísal “Marínu” - najdlhšiu ľúbostnú báseň pre svoju milú. Bankou lásky nás previedla pani sprievodkyňa, vypočuli sme si dojemný príbeh, prešli sa domom plnom interaktívnych expozícií, ktorý patril Maríne a jej matke a nakoniec sme si mohli prezrieť aj trezor lásky vytvorený z veršov tejto srdcervúcej básne. Osud zaľúbených napokon rozdelil, avšak táto báseň ostane naďalej znakom obrovskej lásky, ktorú k sebe uchovávali a možno aj novým lákadlom pre turistov, tak ako je vo Verone príbeh Rómea a Júlie.

Celý deň sme si užili, ako sme len mohli. Ja osobne by som určite Banskú Štiavnicu navštívila znova, pretože je tam toho omnoho viac, čo stojí za pozornosť. Týmto by som sa chcela poďakovať našim pani učiteľkám, vďaka ktorým sme sa mohli pozrieť na pár slovenských pamiatok a strávili s nami tento nezabudnuteľný deň.

Ema Kákošová, 8.A

• Hrnčiari z 3.A

Tradičné remeslo hrnčiarstvo a prácu s hlinou si mali možnosť vyskúšať naši tretiaci Rybičky počas výtvarnej výchovy. Vyskúšali si modelovanie z hliny, vytváranie rôznych predmetov, ale aj točenie na hrnčiarskom kruhu, ktoré na deti pôsobilo veľmi príjemne a upokojujúco.

Pozreli si hrnčiarsku pec a ako vyzerajú výrobky pred a po výpale a zistili aká je práca s hlinou náročná ale aj zábavná. Ďakujeme za ukážku a spolupráci starším spolužiakom a pani učiteľke Mirke Kotríkovej. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

• Tržnica v ŠKD

V našom ŠKD SRDIEČKO sme aj my oslávili deň detí našou už pomaly tradičnou tržnicou. Deti sa nielen zabavili, ale si aj zopakovali finančnú gramotosť.

Peniažky si zarobili absolvovaním športových súťaží, ktoré potom minuli na nákup hračiek, sladkostí a iných drobností. Už teraz sa tešíme na tržnicu budúci rok.

Pani vychovávateľky z ŠKD

• Motýlia farma

Motýlia farma v našej triede - 4. A  bola pre nás veľkým zážitkom. Začalo sa to tým, že nám p. učiteľka Katka Jurgová objednala húsenice babôčky bodliakovej. Všetci sme sa tešili, že na vlastné oči uvidíme celý ich vývin.

Prvý týždeň u nás prežili ako húsenice. Na druhý týždeň, keď sme v pondelok prišli do školy už z nich boli kukly. Priebehom ďalšieho týždňa sa z nich stali prekrásne motýle. Mali sme to šťastie, že sme videli ako z kukly vyliezol posledný motýľ.  Odvtedy sme sa o nich každý deň starali. Nosili sme im kvety, čerstvé ovocie a pozorovali sme ako sajú sladkú šťavu a poletujú. Po ďalšom týždni prišiel čas rozlúčky.

Z piatich húseníc sme vychovali päť prekrásnych motýľov, ktoré poletujú niekde v dažďovej záhrade.

Žiaci 4. A

• Počítadlo návštev