• Túlavé topánky

So žiakmi štvrtého ročníka sa držíme hesla: „Raz vidieť je viac ako stokrát počuť“. V rámci zážitkového učenia sme navštívili mesto Trenčín, jeho pamiatky a zároveň sme sa boli presvedčiť, či je naozaj na Trenčianskom hrade studňa, ktorú vykopal Omar.

• Rovesnícke učenie alebo štvrtáci učia prvákov

Žiaci 4.A a 1.C si vyskúšali spoločnú hodinu telesnej výchovy. Štvrtáci sa roly učiteľa zhostili na výbornú a nemali problém si k sebe priradiť prváka.

Počas hodiny bolo plno zábavy, smiechu, pričom vznikli nové kamarátstva a deti z hodiny odchádzali spokojné a šťastné. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín  (2. a 3. kategória) sa konalo 13. februára 2024. Tento rok si súťažiaci zaslúžia veľkú pochvalu za výborne zvolené ukážky a najmä za ich rozsah. Výsledky:

II. kategória - poézia
            1. miesto: Soňa Gaburová
            2. miesto: Michaela Ďurajková
            3. miesto: Alica Dančíková; Karolína Stehurová

II. kategória - próza:
            1. miesto: Leonard Muška
            2. miesto: Teodor Frniak

III. kategória - poézia:
            1. miesto: Nicolette Záňová
            2. miesto: Dávid Gabura
            3. miesto: Ivanka Heinrichová

III. kategória - próza:
            1. miesto: Nina Jaššáková
            2. miesto: Alexandra Tašková
            3. miesto: Tobias Konoradský

• Základy animovania

Naši tretiaci sa okrem iného učia na hodinách informatiky aj základy animovania. A to, že im to išlo naozaj výborne, si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Školský ples

V piatok 9.2. sa uskutočnil na našej škole obľúbený školský ples. Veľká vďaka patrí rodičom p. Kostikovi, p. Zikešovej, Obročníkovej a Kostikovej za organizáciu a účasť v bufete, študentom za výpomoc, p. Franekovi a ostatným sponzorom za hodnotné dary, pani kuchárkam za výbornú večeru a všetkým zamestnancom školy, ktorí pomáhali pri výzdobe -  najmä p. Tomanicovej, Hulínovej, Oršulovej a Muščíkovej.

Vďaka týmto ľuďom bol ples skvelý a všetci zúčastnení sa dobre zabavili.