• Hviezdoslavov Kubín

V dňoch 5. a 6. marca 2024 sa v historickej budove Radnice v Žiline konala prestížna súťaž vprednese poézie a  prózy - Hviezdoslavov Kubín. Tento rok sa súťaže zúčastnili aj naši talentovaní žiaci - Nina Jaššáková a Nicolette Záňová, Soňa Gaburová, Leonard Muška.

Medzi všetkými účinkujúcimi vynikol Leonard Muška, žiak 6. ročníka, ktorý svojím pôsobivým prednesom zaujal nielen publikum, ale aj porotu. Jeho interpretácia bola tak presvedčivá, že mu priniesla zaslúžené prvé miesto v jeho kategórii.

Leonardovi gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy našich žiakov v budúcich ročníkoch Hviezdoslavovho Kubína.

• Projektový deň – tržnica

Žiaci 2.A v  projektovom dni - tržnica si zážitkovou formou preverili ako pracovať s peniazmi. Deti si pripravili stánky s občerstvením, domácimi výrobkami, hračkami a pod, ktoré ponúkali na predaj nielen spolužiakom, ale na svoje si prišli i pani učiteľky. Deň bol plný kreativity, zábavy, poučenia a zážitkov.

• Krúžok Z každého rožku trošku

Aj v novom kalendárnom roku sa deti na krúžku hrali a pracovali ako včeličky. Venovali sa finančnej gramotnosti, stavbám z kociek, vyrábali valentínky, zažehľovali svoje výtvory, športovali, hrali sa na bacila a krvinky..., prosto bola to vždy zábava. Viac o činnosti detí uvidíte vo fotoalbume.

• Divadielko 2.B

Deti 2.B sa na chvíľu stali hercami a pod vedením p.učiteľky Janky Hulinkovej nacvičili rozprávku O medovníkovej chalúpke. Svojím vystúpením potešili prvákov, druhákov a nezabudli ani na predškolákov zo škôlky. Mohli sa tak poučiť, že dobro víťazí nad zlom.