• Okresné kolo matematickej olympiády

Úspešná riešiteľka domáceho kola Lenka P., v ktorom obdivuhodne vyriešila zadané úlohy, bola pozvaná na okresné kolo tejto súťaže dňa 24.1.2024, kde bojovala ďalej medzi najšikovnejšími piatakmi zo všetkých škôl v okrese. Umiestnila sa na prvom mieste. Lenka sa tešila z vecnej ceny a my jej želáme veľa, nielen matematických, úspechov.

• Školské kolo PYTAGORIÁDY pre 5.-8.ročník

Naši šikovní žiaci druhého stupňa dostali vecné ceny za úspešné vyriešenie úloh školského kola Pytagoriády a postupujú tak do okresného kola tejto súťaže, ktoré bude v apríli. Držme im palce, aby sa im darilo aj naďalej.

Kategória P5:

1. miesto: Ema Jantošiaková

Kategória P6:

1. miesto: Adam Kákoš

2. miesto: Soňa Gaburová

Kategória P8:

1. miesto: Peter Švrlo

2. - 3. miesto: Adela Klimková, Linda Straková

4. miesto: Vladyslav Volkov

• Športové triedy

v školskom roku 2024/2025 opäť otvárame na našej škole športové triedy so zameraním na hádzanú pre chlapcov a dievčatá a basketbal pre dievčatá. Do 30. apríla 2024 je možné prihlásiť žiakov, ktorí v školskom roku 2023/2024 ukončia 4. ročník ZŠ. Zároveň prijmeme do 6. a 7. ročníka športovcov pod podmienkou úspešného absolvovania talentového prijímacieho konania a kladného vyjadrenia príslušného športového klubu.

• Triedne knižnice

Naša škola sa zapojila do projektu "Čítame pre radosť" a vďaka tomuto projektu a získaným financiám rozširujeme triedne knižnice na 1. aj na 2.stupni. Triedne knižnice sú na 1.stupni už v každej triede ale nové publikácie vždy potešia a privanú nové príbehy. Dostupnosť  knižiek v triedach  pevne veríme podporí čítanie aj u začínajúcich čitateľov a vytvorí priestor aj na zmysluplné trávenie prestávok alebo voľného času.

• Hviezdoslavov Kubín

Už tradične sa na našej škole koná každý rok školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Aj tento rok sa nám predstavili deti z 1.stupňa peknými výkonmi. Vystúpiť na pódium je niekedy aj skúškou odvahy. Mladí recitátori však žiadnu trému nemali a za ich pekné výkony im všetkým ďakujeme. V kategórií próza sa na 1.mieste umiestnil Tobias Muška a na 2.mieste Lea Konoradská. V kategórií poézia pekné 1.miesto obsadila Kamilka Podolaková, 2.miesto Viktor Smieško a na 3.mieste sa umiestnila Timea Novaková. Čestné uznanie od poroty dostali Barbora Pohanková a Laura Pialová. Postupujúcim držíme palce.