• Záhradníci zo 4.C

Žiaci 4.C sa zmenili na záhradníkov. Rozhodli sa, že sa postarajú o svoj triedny záhon. Zobrali rukavice, náradie, krhly, kvety a vrhli sa do práce. Najskôr záhon vyčistili od buriny a doplnili zeminu. Potom si pripravili kvietky, rozložili ich a  keď boli všetci spokojní s tým, ako to bude vyzerať, kvety zasadili. Na záver kvietky poliali a spoločne sa dohodli, že sa o svoju "záhradku" budú pravidelne starať.

• Slovenčinárske tvoridielne

Napísať báseň. Celkom jednoducho znejúca veta. V skutočnosti je však vyjadrením pocitov a myšlienok, či už tých pekných alebo aj smutných. "Téma je sloboda alebo láska," táto veta znejúca z úst pani učiteľky nám mnohým v 7.A spôsobila, že nám skoro vypadli perá z rúk. "My máme písať báseň?" prehnalo sa hlavou nejednému z nás. Každý sa ale pokúsil vydať zo seba to najlepšie, aby naše básničky vyjadrovali, že aj my dokážeme preniesť svoje pocity, nápady do jednoduchých veršov.

Zároveň Vám predstavujeme knihy bájok 6.A a 6.B triedy. Tieto "dielka" vytvorili šiestaci na hodinách slovenského jazyka a literatúry v mesiacoch marec a apríl. Okrem výborných textov si v knihách môžete pozrieť aj ich vydarené ilustrácie. Prajem príjemné čítanie.

Kniha básní 7.A

Kniha bájok 6.A

Kniha bájok 6.B

Simona Luhová, žiačka 7.A

• Prvácky piknik

Lienky z 1. B, ich kamaráti Žabky a Zajačiky sa vybrali na piknik. Nebol to však obyčajný piknik, ale taký, na ktorom sa žiaci naučili po anglicky pomenovať, čo vidia okolo seba. Zároveň sa dozvedeli niečo nové o rastlinách a ich častiach, ktoré na lúke dôkladne preskúmali aj zakreslili. Zistili, že niektoré rastliny majú liečivé účinky, iné sú zákonom chránené.  K ochrane prírody prispeli tiež, a to tým, že lúčne kvety netrhali a radšej si ich vyrobili.

• Včielky z 2.B a Koalky z 2.A na exkurzii u hasičov

V jeden krásny májový slnečný deň sa Včielky z 2.B a Koalky z 2.A vybrali na exkurziu ku hasičom.

Bolo to zážitkové učenie. Mohli sme si zblízka pozrieť hasičské autá, sedieť v nich a počuť ich húkačky. Vyskúšali sme si oblečenie, nasadili si prilbu a striekali z naozajstnej hasičskej hadice silným prúdom vody na cieľ. To všetko sme zažili vďaka jednému z rodičov, pánovi Gálikovi, ktorý pracuje na tejto hasičskej stanici. Ďakujeme. :)

• Počítadlo návštev

• Pozrite tiež