• Vážení rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane! Bližšie informácie TU.
    • v školskom roku 2024/2025 opäť otvárame na našej škole športové triedy so zameraním na hádzanú pre chlapcov a dievčatá a basketbal pre dievčatá.
          • Školské kolo Olympiády v slovenskom jazyku

V októbri sa 20 našich  ôsmakov  zúčastnilo školského kola Olympiády v slovenskom jazyku a literatúre. Súťaž prebehla online. 4 žiačky boli úspešnými riešiteľkami: L. Linetová, S. Luhová, A. Tašková – všetky z 8.A a S. Nociarová z 8.B.

Na 3. mieste sa umiestnil Š. Boča z 8.B, na 2 .mieste skončila T. Holubová z 8.B a víťazkou sa stala Lívia Krajčíková z 8.B. Lívia postúpila do okresného kola, v ktorom sa už neumiestnila na žiadnom z ocenených miest. Veríme však, že nadobudla cenné skúsenosti z takejto súťaže a budúci šk. rok s ňou, ako aj s ostatnými súťažiacimi,  budeme môcť opäť počítať.

• Pripravujeme sa na život

Žiaci 7.A a 7.B v druhom novembrovom týždni zvládli svoj prvý slávnostný príhovor. Prešli si celým procesom prípravy, ku ktorému patril výber udalosti, sformulovanie a napísanie textu až po rozhovor o vhodnom oblečení. Najdôležitejšiu časť - samotný príhovor zvládli perfektne. Zvolili vhodné oblečenie, text hovorili naspamäť, prekonali trému, postavili sa pred svoje publikum a výborne pracovali s hlasom. Dovolím si povedať, že mnohí v sebe objavili ďalší talent.

Mgr. Lenka Dobroňová

• Okresné kolo súťaže v stolnom tenise

16.11.2022 sa naši žiaci zúčastnili Okresného kola v stolnom tenise žiakov a žiačok ZŠ. Chlapci sa vo veľkej konkurencii len o vlások nedostali do finále, dievčatá boli úspešné a skončili na krásnom 2. mieste. Srdečne gratulujeme!

• Opera Čert a Káča

Na začiatku novembra sa žiaci 2. stupňa zúčastnili exkurzie do SND v Bratislave na operné predstavenie Antonína Dvořáka Čert a Káča, počas ktorej čert urobil veľkú chybu, keď ukradol bláznivú Káču.

Skvelé zážitky v nás zanechal živý orchester, vynikajúce spevácke a herecké výkony účinkujúcich a v neposlednom rade zložité a nebezpečné triky šikovných akrobatov. Všetci sa kultúrne vyžili, objavili bájne more kníh a zistili, ako môžu bolieť dlane pri záverečnej klaňačke :)

Ďakujeme za nezabudnuteľný zážitok :)

Herbert Kubička, 9.B

• GVOBOJ 2022

Náš štvorčlenný tím - Peter Švrlo (7.B), Alexandra Tašková (8.A), Dávid Gabura (8.A) a Marek Dujčík (9.A) - úspešne zabojoval na matematickej súťaži GVOBOJ, ktorú organizujú, už dlhé roky, žiaci z matematických tried známeho žilinského gymnázia Veľká okružná.

Medzi 31 tímami z celého okresu Žilina vyhrali krásne 4.miesto. SRDEČNE GRATULUJEME a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.