• Školský ples

Vážení rodičia a priatelia školy,

pozývame Vás na miestny obľúbený ples v priestoroch jedálne ZŠ Námestie mladosti 1, Žilina. Ples sa uskutoční v piatok 3. februára 2023 so začiatkom o 19,00.

Vstupenky sú v predaji do vypredania, v cene 35 € na osobu. V cene lístka je program, 0,7 ll vína, večera, káva. Objednávky vstupeniek: ozhajikdetom@zshajik.sk alebo reakciou na správu od OZ (Stanislav Kostík) zo dňa 25. novembra 2022 v školskom portáli Edupage.

Ples organizujeme v spolupráci s OZ Hájik deťom pre Vašu zábavu. Zisk darujeme našim deťom.

• Mikulášska pošta

6.12. sa Mikuláš oslavuje aj na našej škole. Po niekoľkoročnej prestávke sa totiž vracia obľúbená Mikulášska pošta! V utorok ráno (7:20 – 7:45) bude vo vestibule čakať Mikuláš s pomocníkmi, ktorým môžete odovzdať Mikulášsky balíček s venovaním.

Všetky balíčky musia byť poriadne zabalené, aby z nich nič nevypadlo a označené, aby našli svojho majiteľa (meno, priezvisko, trieda). V priebehu dňa ich potom po škole roznesie Mikuláš s anjelom a čertom.

Mikulášsku pošte môžete odovzdať aj deň vopred (pondelok 5.12.). Na 1.stupni bude zberné miesto v kancelárii u pani zástupkyne Pistovčákovej a na 2.stupni na 2.poschodí v kabinete CJ 2 u pani učiteľky Boguskej.

• Beseda so spisovateľom

14. novembra 2022 boli triedy 5.A a 5.B na exkurzii v Krajskej knižnici v Žiline. Žiaci mali možnosť porozprávať sa so spisovateľom Jurajom Vojtášom, autorom knihy Odvážne srdce. Žiaci viedli živú debatu o autorovom nielen profesionálnom, ale aj osobnom živote. Pre mňa ako žiaka bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa, že pán Juraj rád, tak ako ja, hráva Minecraft.

Tomáš Kopčan, 5.B

• Predvianočná burza kníh - zber kníh

Ak máte doma nejakú knižku, alebo viac knižiek,  ktoré nepotrebujete, prečítali ste ich, sú v dobrom stave a chceli by ste nimi potešiť niekoho ďalšieho, môžete ich priniesť do kabinetu SJL (samozrejme po dohode s rodičmi). Spolu s knihami odovzdáte lístoček s vaším menom a zoznamom darovaných kníh. Zapojiť sa môžete aj vy, milé kolegyne a kolegovia 🙂.

Knihy môžete priniesť  do piatku 9. decembra. Burza bude prebiehať v rámci vianočných trhov v našej škole. O priebehu vás budeme informovať.