• V dňoch 3. - 5. apríla 2024 sa bude v čase od 14:00 do 18:00 hod. konať zápis žiakov do prvého ročníka. Pred zápisom je potrebné do 3.4. do 12:00 hod. vyplniť elektronickú prihlášku (ak potrebujete pomoc s vyplnením, napíšte nám na zsmladosti.hajik@gmail.com).
          • Hurá, LEGO...

Žiaci z krúžku Matematika v kocke sa 13.10.22 venovali obľúbenému LEGU. Stavali samostatne, vo dvojiciach i skupinách rôzne stavby a boli naozaj kreatívni. Najkrajšie stavby boli odmenené malou sladkosťou.

• Informatická súťaž iBobor

V dňoch 7. - 11. novembra 2022 sa na našej škole bude už tradične konať online informatická súťaž iBobor. Prihlásiť sa do súťaže môžu žiaci 2. až 9. ročníka prostredníctvom Edupage. Registrovaní do súťaže budú len žiaci, ktorí označili v sekcii Súťaže, že majú o súťaž iBobor záujem. Z organizačných dôvodov prosíme odkliknúť záujem najneskôr do piatku 4. novembra 2022. Viac informácií nájdete na www.ibobor.sk.

• Hravo, ale bezpečne

Ako sme Vás už informovali, tento rok sa naša škola naplno zapojila do projektu Recyklohry. V mesiaci október sme splnili aj niektoré projektové výzvy.  Prvá z nich bola nazvaná Hravo, ale bezpečne! Žiaci 1.stupňa sa mali preniesť do budúcnosti a vymyslieť nové piktogramy s novými funkciami, ktoré na mobile ešte nemáme. Mohli to byť užitočné funkcie, aj veselé až bláznivé, fantázii sa medze nekládli :)

Úloha určená pre žiakov 2.stupňa bola zameraná na bezpečnosť údajov, ktoré máme uložené v našich mobiloch. Žiaci 9. ročníkov na hodinách p. u. Oršulovej vytvorili prezentáciu o tom, ako správne pripraviť svoj mobil na odovzdanie. Svoje poznatky si nenechali len pre seba, ale s nimi oboznámili aj žiakov nižších ročníkov. A tým ich pripravili aj na splnenie ďalšej výzvy, a tou bola súťaž v zbere mobilov SMS – starý mobil sem.

Žiaci 5.ročníkov pripravili plagáty, ktorými informovali spolužiakov o konajúcej sa akcii, vo vestibule boli pripravené hliadky a tak sa nám za 3 dni podarilo vyzbierať až 147 starých, poškodených a nefunkčných mobilov, za čo Vám všetkým ďakujeme!

Teraz už len počkáme na výsledky, ktoré by mali byť zverejnené do Vianoc.

• Popoludnie so zvieratkami

Rybičky zo 4.A príjemne strávili jedno slnečné popoludnie, keď sa vybrali pozrieť zvieratká, ktoré doma chovajú a nemohli na Deň zvierat navštíviť našu triedu. Postupne sme navštívili psíkov, morčatá, vtáčiky, ale aj obrovského slimáka. Deti si mohli vyskúšať venčenie psíkov alebo pohladkať ulitu slimáka Karola.

Niektoré zvieratká nám ukázali, čo dokážu a ako sú vycvičené. Deti si navzájom porozprávali o starostlivosti a náročnosti chovu jednotlivých zvierat, ale aj príbehy odkiaľ pochádzajú. Naučili sme sa veľa nového.

• Štvrtácka šarkaniáda

Úžasné slnečné jesenné popoludnie využili spoločne štvrtáci na púšťanie šarkanov na Hradisku. Okrem rozmotávania zamotaných šnúr 🙂 sa museli popasovať aj s bezvetrím, a o to viac zapojiť nohy na "vynesenie" šarkanov do vzduchu. Chlapci sa mohli pokochať aj modelom lietadla, ktorého vzlietnutie a pristátie si mohli pozrieť na vlastné oči. Ďakujeme za pomoc všetkým zúčastneným dospelákom. Bola to veľká zábava!

• Rybičky tvoria

Ako sa popasovať s 3D priestorom a zároveň spoluprácou vo dvojici si vyskúšali štvrtáci - rybičky. Merali, kreslili, strihali, maľovali a výsledok stojí za to. Do akvárií umiestnili rôzne morské živočíchy, koraly a mušle. Zároveň sme využili odpadový materiál - krabičky z PC klávesníc, ktoré by inak skončili v koši. Výsledok stojí za to.