• Olympiáda z anglického jazyka

V školskom kole olympiády z anglického jazyka si svoje sily zmeralo 19 súťažiacich z 8.a 9.ročníka. 13 z nich sa stalo úspešnými riešiteľmi a preukázali vysokú znalosť anglickej gramatiky, slovnej zásoby, ale aj rozvinutú zručnosť čítania alebo posluchu s porozumením.

Na 3.mieste sa umiestnila Lívia Krajčíková z 8.B triedy, na 2.mieste Maroš Paiš taktiež z 8.B triedy. Minuloročné víťazstvo obhájil Jakub Veverka z 8.A, ktorý zároveň postupuje do okresného kola. Gratulujeme!

• Magdalénka a psík z knižnice

Zajkovia z 2.C sa zúčastnili besiedky v knižnici, ktorá bola veľmi zaujímavá. Dozvedeli sa, že sa nemusia báť, ak sa im nedarí pri čítaní. Ale nesmú sa vzdávať. Na pomoc pri aktivitách im prišli 4 psíkovia, s ktorými plnili rôzme úlohy.

• Zajkovia na sánkovačke

Jedna vločka, druhá vločka,

teta zima žmúri očká.

Sánky si hneď osedláme,

dolu svahom pretekáme.

• Vianočný zázrak

Včielky z 3.B po návšteve mestskej knižnice zistili, že je veľa kníh o Vianociach. Vďaka patrí pracovníčke z knižnice, ktorá si pre nich pripravila pexeso s názvami vianočných kníh. Potom im prečítala príbeh z knihy Vianočné prasiatko, ktorú napísala autorka knihy Harry Pottera, J. K. Rowlingová. Bolo to zaujímavé stretnutie s knižkami.

• Naši štvrtáci a vianočné tvorivé dielne

Aj my sme svojou kreativitou a tvorením prispeli k vianočným trhom na škole. Pri výrobe výrobkov sa zúčastnili aj rodičia a tak podporili a pomohli deťom. Ďakujeme za tvorivú účasť všetkým.