• Rodinné korčuľovanie

pokračuje v nedeľu 23. februára od 11:15 do 12:15 hod. na zimnom štadióne v Novej hale. Lístky možno zakúpiť na vrátnici školy ako aj pri vstupe do haly. Tešíme sa na Vás! Bližšie v informačnom letáku.

• Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko

Víťazka nášho školského kola Nelka Blahutiaková zo 6.B sa v utorok 28. januára zúčastnila okresného kola súťaže v umelecom prednese povestí - Šaliansky Maťko, ktoré organizovalo Centrum voľného času v Žiline. Pod vedením svojej pani učiteľky slovenského jazyka Mgr. Kotríkovej sa Nelka na súťaž zodpovedne pripravovala a jej úsilie prinieslo ovocie v podobe získaného čestného uznania. Nelke blahoželáme a ďakujeme za kvalitnú reprezentáciu našej školy.

• Dickensova Vianočná koleda

27. januára 2020 sa naši piataci zúčastnili krásnej divadelnej derniéry Dickensovej Vianočnej koledy mladých hercov a tanečníkov zo Základnej umeleckej školy Ferka Špániho v Žiline - Vaša Banda. Predstavenie bolo skvelé a už teraz sa tešíme na ďalšie!

• Deutsch macht Spaβ!

Srdečne gratulujeme našej žiačke Veronike Magovej z 9.B, ktorá obhájila svoje vynikajúce výsledky z nemeckého jazyka a obsadila krásne 1. miesto v okresnom kole olympiády. Budeme jej držať palce na krajskom kole!

• Knižný kolotoč

Vo vestibule školy sme zriadili "Knižný kolotoč" - poličku, z ktorej si môže ktokoľvek požičať, prečítať a vrátiť knihu napr. aj počas čakania. Požičiavanie je bez registrácie, samostatné, neevidované a bezplatné. Máte doma prebytočné knihy? Môžete ich darovať na vrátnici školy, po zvážení vhodnosti obsahu ich radi pridáme do nášho knižného kolotoča.

Nech je kniha prirodzenou súčasťou trávenia voľného času!
            Vymeň mobil za knihu, tvoja myseľ ti bude vďačná!

• Beseda o alkoholizme

Závislosť je horšia ako smrť... zoberie ti všetko ešte za života... V piatok 10. januára sa naši siedmaci a ôsmaci v rámci drogovej prevencie stretli s autorom kníh Démon chlast Johnym /Jánom/ Peťkom, ktorý na základe vlastného prežitého alkoholového pekla dnes aktívne bojuje proti tejto legálnej droge osvetou. Veríme, že príklady vlastnej skúsenosti nájdu u našich žiakov silnejšiu odozvu, ako len štatistické údaje o nebezpečenstve alkoholu.

• Matematika v kocke

V rámci projektu Čítanie – brána k mysleniu na škole pracuje aj krúžok Matematika v kocke. Deti z 1.stupňa sa zábavnou formou učia praktické veci z matematiky, zostavujú tangramy, podľa návodu stavajú rôzne stavby zo stavebníc, trénujú si postreh, učia sa spolupracovať...Už teraz sa tešia hlavne na stavanie z  tehličiek, ktoré majú v rámci tohto projektu dostať. Aj takto zábavne sa dá učiť matematika!

• Počítadlo návštev

• Pozrite tiež