• Halloween 2022

Poďte sa s nami pozrieť na náš veľmi vydarený Halloween tohto školského roka. Zároveň budeme veľmi radi, ak nám milí rodičia odkliknete obder na náš Youtube kanál školy.

• Exkurzia do Múzea dopravy

Druháci sa zúčastnili exkurzie v Rajeckých Tepliciach, kde si užili nádherný slnečný deň, cestovali vlakom aj autobusmi a dozvedeli sa kopec noviniek zo sveta dopravy. Tiež si zasúťažili a našli skrytý poklad.

• Zajkovia cestovatelia

Zajkovia z 2.C sa rozhodli cestovať po svete. Aby sa nestratili, pozreli sa, ako svet vyzerá a naučili sa názvy svetadielov. Potom zisťovali, aké zvieratá môžu stretnúť v prírode. Teraz ich už nič neprekvapí a sú pripravení cestovať a nestratiť sa.

• Čítanie so starými rodičmi

Dňa 24.10:2022 sa v IV.B konalo čítanie so starými rodičmi a rodičmi. Pri príležitosti Októbra – mesiaca úcty k starším sme si pre nich pripravili program zložený z básničiek a pesničiek, darovali im malý darček na pamiatku. Potom nám pani učiteľka, starí rodičia aj rodičia prečítali zo svojich obľúbených knižiek z detstva, porozprávali, aké to bolo, keď chodili oni do školy. Neskôr sme im prečítali my z našich knižiek, ktoré sme si doniesli a tiež im porozprávali vtipné príhody, ktoré sme zažili počas 4 rokov. Posedenie sme si spríjemnili malým občerstvením.

Bolo to veľmi pekné poobedie, pri ktorom nielen jednej starej mame vypadla slzička, no tiež aj sme sa veľa nasmiali. Už sa tešíme na ďalšie akcie, ktoré pre nás prichystá pani učiteľka.

Vaneska Gajdošová, žiačka IV.B

• Ako to funguje v jadrovej elektrárni

Viete ako to funguje v jadrovej elektrárni? Vypočítate si sami uhlíkovú stopu? Poznáte zdroje energie? Chcete sa zabaviť? Naši ôsmaci (aj siedmaci)  dňa 25.októbra zabili dve muchy jednou ranou. Najprv ich privítalo jesenné slniečko v Mochovciach, kde vo vzdelávacom centre našej slovenskej jadrovej elektrárne spoznali ako "to všetko funguje" a zabavili sa v modernom prostredí. Prepojili si svoje vedomosti v oblasti chémie a fyziky s názornými ukážkami a odborným výkladom. Dozvedeli sa o výhodách a nevýhodách všetkých druhov elektrárni.

Po Mochovciach sme sa presunuli na okraj Levíc, kde sa učenie dialo prostredníctvom zážitkov. Objavovali sme zákony matematiky, fyziky, chémie, ale aj techniky prostredníctvom interaktivity a súťaženia. Posedenie na 3D simulátore bolo tiež veľmi zaujímavé. Deň sme ukončili pohodovou cestou autobusom smerom domov. Všetkých účastníkov chválim za vynikajúce správanie.

Mgr. Jana Mravcová