• Beh pre najmenších

V piatok 7. októbra 2022 sa konalo tradičné podujatie Beh pre najmenších, Preteky o pohár primátora mesta Žilina, v Sade SNP a na Námestí Andreja Hlinku v Žiline. Pretekov sa úspešne zúčastnili aj naši žiaci z prvého stupňa základnej školy.

Po 1. kole do finále postúpili Barborka Pohánková 2.A, Sofia Gromnicová 2.C, Amélia Gáliková 3.B, Andrej Keblušek 4.B a Leo Mokáň. Z tejto skupiny detí získal ocenenie za 3. miesto Leo Mokáň zo 4.A, ktorý si prevzal cenu od primátora mesta Žilina, Mgr. Petra Fiabaného.

Víťazovi aj ostatným deťom gratulujeme a želáme veľa športových úspechov. Veľká vďaka patrí nielen organizátorom podujatia, ale aj rodičom, ktorí pripravili deti na túto akciu.

Mgr. Janka Ružbarská

• Športové popoludnie v ŠKD

Náš ŠKD Srdiečko využil v piatok (7.10.) krásne počasie a spolu s deťmi sme strávili veľmi pekný deň na čerstvom vzduchu a zašportovali sme si na rôznych stanovištiach. Na konci tejto predvíkendovej akcie dostali deti sladkú odmenu.

• Literárna exkurzia na Oravu

Poznáte modrý domček v Jasenovej? Alebo drevený kostol postavený za prísnych podmienok v Leštinách? A čo tak príjemné námestíčko v Dolnom Kubíne? 30.septembra sa naši siedmaci a piataci vybrali na Oravu, aby na vlastné oči spoznali miesta, na ktorých žili a pracovali naši spisovatelia Martin Kukučín a Pavol Országh Hviezdoslav.

Orava nás privítala upršaným a chladným počasím. My sme naň však boli pripravení. V Jasenovej sme si pozreli dom a dvor, kde Martin Kukučín vyrastal. Evanjelický drevený kostol v Leštinách sme zažili naozaj ako v dávnej minulosti - bez elektriny, ktorú práve rekonštruovali. V Dolnom Kubíne sme sa zohriali v Múzeu Pavla Országha Hviezdoslava. Mali sme možnosť vypočuť si mnohé informácie o jeho živote a vidieť predmety, ktoré vlastnil. V neposlednom rade musíme oceniť obrovské vedomosti pána sprievodcu v Leštinách a recitátorský talent pani sprievodkyne v Dolnom Kubíne. Naši žiaci si tiež zaslúžia pochvalu za správanie a pohodovú cestu.

Mgr. Lenka Dobroňová

• Varíme na THD

Začiatkom októbra sa pavilónom F našej školy šírili neskutočne lákavé vône starostlivo pripravovaného jedla. Na hodinách techniky si žiaci 6.A zdokonalili svoje zručnosti pri výrobe pizze, žiaci 8.A pripravili nielen chutné, ale aj oku lahodiace palacinky a naši deviataci z 9.A uvarili parádne cestoviny rôznych chutí.

• So zvieratkom v škole

V utorok 4.októbra sa na našej škole pri príležitosti Dňa zvierat uskutoční už tradične akcia "So zvieratkom v škole". Žiaci si môžu po dohode s triednym učiteľom a rodičmi priniesť živé zvieratko, o ktoré sa doma starajú, alebo plyšové. V žiadnom prípade rodičia nekupujte deťom živé zvieratko iba kvôli tomuto dňu!

Zvieratko musí byť v nádobe, klietke, ...z ktorej nevylezie. Do školy je zakázané vodiť psíkov, mačičky,  príp. iné strach naháňajúce či nebezpečné živočíchy (pavúčiky, hady…)

Pri príležitosti Svetového dňa zvierat sa vo vestibule dňa 4. a 5. októbra vždy ráno uskutoční materiálna  zbierka pre Žilinský útulok (granule, psie konzervy, piškótky, pamlsky, oblečky pre stredne veľkých psov – tých je teraz v útulku prevaha...). Nenoste prosím suché rožky, uteráky, deky – tých majú dosť. Zvieratká Žilinského útulku Vám vopred ďakujú… 😊