• Mikulášska pošta

6.12. sa Mikuláš oslavuje aj na našej škole. Po niekoľkoročnej prestávke sa totiž vracia obľúbená Mikulášska pošta! V utorok ráno (7:20 – 7:45) bude vo vestibule čakať Mikuláš s pomocníkmi, ktorým môžete odovzdať Mikulášsky balíček s venovaním.

Všetky balíčky musia byť poriadne zabalené, aby z nich nič nevypadlo a označené, aby našli svojho majiteľa (meno, priezvisko, trieda). V priebehu dňa ich potom po škole roznesie Mikuláš s anjelom a čertom.

Mikulášsku pošte môžete odovzdať aj deň vopred (pondelok 5.12.). Na 1.stupni bude zberné miesto v kancelárii u pani zástupkyne Pistovčákovej a na 2.stupni na 2.poschodí v kabinete CJ 2 u pani učiteľky Boguskej.

• Beseda so spisovateľom

14. novembra 2022 boli triedy 5.A a 5.B na exkurzii v Krajskej knižnici v Žiline. Žiaci mali možnosť porozprávať sa so spisovateľom Jurajom Vojtášom, autorom knihy Odvážne srdce. Žiaci viedli živú debatu o autorovom nielen profesionálnom, ale aj osobnom živote. Pre mňa ako žiaka bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa, že pán Juraj rád, tak ako ja, hráva Minecraft.

Tomáš Kopčan, 5.B

• Predvianočná burza kníh - zber kníh

Ak máte doma nejakú knižku, alebo viac knižiek,  ktoré nepotrebujete, prečítali ste ich, sú v dobrom stave a chceli by ste nimi potešiť niekoho ďalšieho, môžete ich priniesť do kabinetu SJL (samozrejme po dohode s rodičmi). Spolu s knihami odovzdáte lístoček s vaším menom a zoznamom darovaných kníh. Zapojiť sa môžete aj vy, milé kolegyne a kolegovia 🙂.

Knihy môžete priniesť  do piatku 9. decembra. Burza bude prebiehať v rámci vianočných trhov v našej škole. O priebehu vás budeme informovať.

• Staviame z tehličiek...

Ďalšie stretnutie členov krúžku Matematika v kocke bolo 24.11. Ako vždy, aj teraz čakala na začiatku deti krátka rozcvička - z rozstrihaných čísel mali vytvoriť 4 príklady. Trošku sa síce potrápili, ale nakoniec to spoločne zvládli.

Potom ich už čakala hlavná časť: skladanie z tehličiek. Tehličky sme získali z projektu Brána k mysleniu a bola to naozaj dobrá investícia. Deti sa rozhodli, že spoločne skúsia zostaviť obývačku a naozaj sa im to výborne podarilo. Sedenie vyskúšali nielen deti, ale aj vedúce krúžku a pani vychovávateľka. 🙂

Keďže malí stavbári boli veľmi šikovní a zostal im ešte čas, venovali sa výtvorom z malých korálok, ktoré si potom odniesli domov. Na krúžku bola super nálada a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

• Školské kolo Olympiády v slovenskom jazyku

V októbri sa 20 našich  ôsmakov  zúčastnilo školského kola Olympiády v slovenskom jazyku a literatúre. Súťaž prebehla online. 4 žiačky boli úspešnými riešiteľkami: L. Linetová, S. Luhová, A. Tašková – všetky z 8.A a S. Nociarová z 8.B.

Na 3. mieste sa umiestnil Š. Boča z 8.B, na 2 .mieste skončila T. Holubová z 8.B a víťazkou sa stala Lívia Krajčíková z 8.B. Lívia postúpila do okresného kola, v ktorom sa už neumiestnila na žiadnom z ocenených miest. Veríme však, že nadobudla cenné skúsenosti z takejto súťaže a budúci šk. rok s ňou, ako aj s ostatnými súťažiacimi,  budeme môcť opäť počítať.