• Štvrtáci z ŠKD v mestskej knižnici

Dňa 2.2.2023 sa ďalšia skupina štvrtákov v rámci ŠKD zúčastnila kvízu o Harry Potterovi. Obrázky, výroky, čary aj šifry, riešenie úloh čakali na deti, pričom si zasúťažili a dobre sa zabavili. Ďakujeme mestskej knižnici za spoluprácu a tešíme sa na ďalšie akcie pre deti.

• Matematika v kocke: Financie a turnaj v piškvorkách

Prvá časť krúžku Matematika v kocke patril v januári financiám. Deti sa zahrali na Popolušku a triedili mince podľa hodnoty a hľadali čo najviac spôsobov rozmieňania určitej sumy.

Keďže predchádzajúce stretnutie členov krúžku bolo venované piškvorkám, čo deti veľmi bavilo, druhá časť sa opäť venovala zábavnej hre spojenej s pohybom a potom turnaju v tejto logickej hre. Absolútnym víťazom sa stal Matúš Dudek zo 4.B, ale odmeny dostali všetci, ktorí sa do turnaja prihlásili.

• Školský ples

Konečne sa po 3 rokoch opäť konal školský ples a musíme podotknúť, že bol veľmi vydarený. Krásna výzdoba, kvalitný program, vynikajúce jedlo, skvelá ľudová hudba i DJ spôsobili, že ľudia sa zabávali až do rána.

Poďakovať treba hlavne manželom Kostikovcom, pani Obročníkovej a pani Zikešovej, ktorí nielenže boli v bufete, ale na nasledujúci deň sálu aj upratali. ĎAKUJEME.

• Lesná besiedka

V rámci celoklubovej akcie Lesná besiedka sme pred pár dňami v ŠKD privítali pani Danku s jej sovičkami. Priniesla nám na ukážku lesné dreviny, liečivé bylinky, ale i učebné pomôcky na rozpoznávanie pobytových znakov voľne žijúcej zveri, ako sú napríklad stopy lesných zvierat, paroh jeleňa, srnca, diviačie kly, ale i rôzne druhy vtáčích pierok. Deti mali možnosť si všetky tieto pomôcky obzrieť. Po prednáške nasledovala ukážka živých sovičiek a na záver si deti mohli živé sovičky pohladiť, odfotografovať sa s nimi a zblízka si ich popozerať.

Ďakujeme za zaujímavú a poučnú návštevu sovičiek.

• Medziškolský turnaj v MINIHÁDZANEJ

Dňa 2.2.2023 sa na našej škole konal turnaj v MINIHÁDZANEJ medzi školami ročníkov 1.-2. a 3.-4. Turnaja sa zúčastnila naša škola s troma družstvami a to: v kategórii 1.-2. ročníka dve družstvá a v kategórii 3.-4. jedno družstvo, ZŠ Lichardova v každej kategórii s 2 družstvami a ZŠ Višňové s jedným družstvom v kategorií 3.-4. roč. Turnaj prebiehal v priateľskom, ale súčasne v bojovnom duchu o získanie každej  lopty. Po skončení všetkých zápasov, kde sa hralo systémom každý s každým, bolo umiestnenie družstiev nasledovné:

• v kategórii 1.-2. roč.: 1. ZŠ HÁJIK 'B', 2. ZŠ LICHARDOVA 'A', 3.  ZŠ HÁJIK 'A', 4. ZŠ LICHARDOVA 'B'
            • v kategórii 3.-4. roč.: 1. ZŠ LICHARDOVA "A", 2. ZŠ HÁJIK, 3. ZŠ LICHARDOVA "B", 4. ZŠ VIŠŇOVE.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a porazeným prajeme do budúcna viac šťastia.

PaedDr. Roman Jurkovič