• Tréneri v škole - Zbierame mrkvu

Aj v druhom polroku spestrujú naše hodiny telesnej výchovy tréneri z projektu Tréneri v škole. Na hodinách zažívame veľa zábavných aktivít, súťaží a hier. Na tieto perfektné hodiny sa vždy tešia nie len žiaci, ale aj pani učiteľky. 😜

• Fašiangový karneval v ŠKD

V stredu 15.2.2023 sa v poobedňajších hodinách v rámci ŠKD uskutočnil karneval pre deti 1. stupňa. Deti si obliekli veselé, ale aj zaujímavé masky. Po karnevalovo-vyzdobenej chodbe sa najskôr všetky masky po oddeleniach predviedli a zatancovali si spolu. Nasledovala súťaž v stoličkovom tanci a sladká odmena v podobe nutelových šišiek. Deti si tanec a zábavu užili spolu s pani vychovávateľkami z ŠKD.

• Urobme si v skriniach poriadok a pomôžme Zemi!

Zber bude prebiehať v týždni od 20.-24.februára, vždy ráno od 7:30 – 7:45 a poobede od 14:00 – 15:00 vo vestibule školy.

• Čo zbierame: Textil vhodný na ďalšie použitie, a to najmä (vypraté) letné a zimné pánske, ženské a detské oblečenie, zachovalý bytový textil ako návliečky, plachty či periny, rovnako aj topánky, opasky a kabelky.
            • Ako zbierame: Zozbierané veci musia byť zabalené vo vhodnom obale, ideálne vo vreci. Topánky musia byť v pároch, ideálne zviazané šnúrkami.
            • Prečo zbierame: ochrana životného prostredia (zozbieranému oblečeniu a textilným výrobkom dávame druhú šancu na ich vrátenie do obehu), pomoc ľudom v núdzi (okrem finančnej pomoci putuje pretriedená časť vyzbieraného oblečenia, ktorú je možné opätovne zužitkovať po jej vyčistení ľudom v núdzi prostredníctvom charitatívnych partnerov projektu RECYKLOHRY).
          • Zber batérií

Na našej škole je možné odovzdať aj použité batérie. Zberná krabica je umiestnená vo vestibule školy.

• Zimné hry na snehu v ŠKD

Minulý týždeň sme v ŠKD využili krásne zimné počasie na sánkovanie a bobovanie na Hradisku. Deti sa dobre zabavili na snehu a urobili niečo aj pre svoje zdravie, držiac sa hesla "V zdravom tele, zdravý duch."