• V knižnici inak ako obyčajne

Do knižnice chodíme :-) a chodíme tam radi 🙂. Ale tentokrát to bolo trocha inak. Niektoré deti s ňou boli na stretnutí prvýkrát - naši najmenší. Tí sa dozvedeli všetko podstatné, ako to tam vlastne funguje. Tretiakov a štvrtákov už v knižnici čakal náročnejśí program. Tretiaci zistili ako vzniká knižka a čo všetko je potrebné urobiť predtým, kým sa dostane ku nám, koľko ľudí sa na jej výrobe podieľa. Štvrtáci zase cestovali po svete a oboznámili sa s rôznymi krajinami, druhmi písma ale dozvedeli sa aj veľa o tom ako, a na čo sa kedysi písalo. Museli vyhľadávať informácie, ale mohli si aj prakticky vyskúšať napísať odkaz klinovým písmom, alebo husím brkom. Dozvedeli sa, čo je papyrus, skriptórium ale aj kto bol brat lineárius. Neviete? Čítajte! Nielen v marci.

Ďakujeme za skvelý program pani knihovníčky ❤️.

• Knižné tipy od našich detí

Tradičné triedne stretnutie s knižkami sa u štvrtátov koná vždy v marci. Deti si vymieňajú zážitky z prečítaných kníh, skúsenosti, ale aj nápady na ďalšie čítanie. V triede máme rôzne tipy čitateľov, preto je z čoho si vyberať. Ak hľadáte tip na dobrú knižku, možno si niečo vyberiete aj Vy.

• Z rozprávky do rozprávky 2

Aj deti 2. a 3. ročníkov sa stretli na spoločnom rozprávkovom popoludní. Riešili rozprávkovú tajničku, plnili rozprávkové úlohy a taktiež absolvovali zážitkové aktivity, ktoré ich preniesli do jednotlivých rozprávkových príbehov. Pri príležitosti Mesiaca knihy si tak overili svoje vedomosti, schopnosti aj zručnosti a zároveň sa zabavili.

• Z rozprávky do rozprávky

Dňa 28.3.2023 v rámci aktivity v ŠKD - Z rozprávky do rozprávky - prváčikovia navštívili štvrtákov. Naši šikovní štvrtáci im prečítali rozprávky a ukázali knižky, ktoré radi čítajú. Príbeh o jahniatku, ktoré hľadalo svoj domov a zaujímavé čítanie o čarovných jednorožcoch prváčikov zaujalo a potešilo. Aktivita sa konala v rámci mesiaca - Marec mesiac knihy.

• Streetball dievčat

28.3.2023 sa na našej škole konalo okresné kolo v Streetballe dievčat ZŠ. Máme veľmi dobré basketbalistky, ktoré podali skvelý výkon a podarilo sa im umiestniť na krásnom 3. mieste. Gratulujeme a ďakujeme 🙂