• Modrý gombík

V dňoch 15. až 21. mája 2023 prebehla na našej škole zbierka @unicef_sk  #modrygombik Výnos zbierky bol venovaný na podporu programov duševného zdravia pre deti vo svete a na Slovensku. Za podporu ďakujeme! Viac informácií TU.

• Hráme divadlo

Žabky z 2.A veľmi zaujala kniha Ferdo Mravec, ktorú sme spoločne čítali v škole. Rozhodli sa, že si k nej vymyslia divadielko. Deti si v skupinách vybrali jeden príbeh z knihy, ktorý sa im najviac páčil. Svojpomocne si vyrobili postavičky, spravili scenár a divadelné predstavenia mohlo začať. Aby bola atmosféra čo najlepšia, deti využili v divadielku aj rôzne hudobné nástroje. Malým hercom sa aktivita veľmi páčila, budeme ju určite robiť častejšie.

• SHAKESPEARE´S DAY 2023

Anglická súťaž vzdávajúca poctu jednému z najväčších dramatikov všetkých čias, Williamovi Shakespearovi, sa tento školský rok konala v našej škole dňa 27. apríla 2023. Atmosféru na túto udalosť skvelo pripravili naše učiteľky ANJ Mgr. Janka Milová, Ing. Alena Lalinská a Mrg. Nataliya Vydashenko, PhD.

Tento rok žiaci 2.stupňa súťažili v kategóriách 5-6. ročník a 7-8. ročník Poézia a 5-8. ročník Próza. Do súťaže sa zapojilo spolu 15 žiakov - 2023_Vysledkova_listina_Shakespears_day.pdf

Na záver nám už len ostáva poďakovať sa všetkým zúčastneným, ktorí prispeli každý svojím dielom k tomu, aby Shakespeare’s Day 2023 bol pre nás umeleckým zážitkom a vysloviť prianie, aby budúci ročník tejto súťaže bol aspoň taký dobrý a kvalitný ako tento.

• Exkurzia do Viedne

Čo si predstavíte, keď sa povie Viedeň? Niekto si môže vybaviť, že v tomto meste pôsobil jeden z najvýznamnejších hudobných skladateľov ako napríklad W.A.Mozart. Pre nákupné maniačky raj plný obchodov.

3. mája 2023 bola našou prvou zastávkou čokoládovňa v Kittsee. Za mňa osobne je to úžasné miesto. Čokoládové výrobky boli výborné a vďaka prehliadke a prednáške mám lepšiu predstavu o tom, ako sa vyrába čokoláda.

Z Technického múzea vo Viedni som bola nadšená a milo prekvapená. Nečakala som, že nejaké múzeum môže vyzerať tak dobre. Či už obrovské tavné pece, lietadlá,  hudobné nástroje a dokonca televízne štúdio. Jedna atrakcia mi nebola sympatická. A práve na ňu ma donútili ísť kamarátky: kôš z teplovzdušného balóna, ktorý bol na 3. poschodí, visel vo vzduchu a navyše sa aj hýbal :))

Pri prechádzke po Viedni mi padla sánka. Všade to prekvitalo nádhernými historickými budovami, ktoré nemali konca-kraja. Ako je možné, že mi o nich nikto nepovedal skôr?! Musím ešte spomenúť prekrásnu katedrálu Dóm sv. Štefana. Keď som do nej vstúpila, privítalo ma ticho a pokoj.

Na túto exkurziu na sto percent nezabudnem. Už teraz viem, že to bol zážitok na celý život.

Žiačka 8.A