• Voda a mokrade

• Dňa 9. 2. sa štvrtáci zapojili do výukového programu Školy ochrany prírody Varín s názvom „Voda a mokrade“. Dnes už každý štvrták vie, čo sú mokrade, aká je ich úloha v prírode, prečo sú vzácne a čo by sme mali robiť pre ich zachovanie. Ďakujeme i touto cestou Mgr. A. Badurovej  zo ŠOP vo Varíne za inšpiratívne a pútavé predpoludnie.

• Karneval

• Krásne, vtipné, ale aj strašidel né masky tancovali a zabávali sa na školskom karnevale, ktorý bol v stredu 15.2. Všetci dostali okrem super zábavy aj sladkú nutelovú šišku s čajom a na záver ako odmenu lízatko. Viac po kliknutí na obrázok.

• Centrála linky 112

• Čo všetko robia naši záchranári a kto je za číslom 112 sa dozvedeli naši štvrtáci na exkurzii v Centrále 112 na Okresnom úrade. Bližšie vo fotoalbume po klinutí na obrázok.

• Projekt Osobnosť Žiliny 4.A

• Obrovský šok v 4.A! Žiaci mali vypracovať projekt na tému Osobnosť Žiliny. Jakub Vavrík nielenže túto úlohu splnil, ale v 4.A sa objavil aj živý Juraj Šoko Tabaček! Decká a aj pani učiteľky mali úúúžasný zážitok. Ďakujeme Šoko za ochotu podporiť snahu našich žiakov, veľmi si to vážime! Viac po kliknutí na obrázok.

• Valentínska pošta

• Chceš niekoho milo prekvapiť, potešiť, či konečne osloviť?
            Valentínska pošta je opäť tu! Pekne zabalený darček označený menom a triedou adresáta môžeš doniesť v piatok, pondelok, prípadne v utorok ráno p. zást. Pistovčákovej, p. uč. Boguskej a Muščíkovej.
            Poteš každého, koho máš rád :D

• Výsledky zberov za 1.polrok

• Skončil 1.polrok a pani učiteľka Weinzettelová vyhlasovala víťazov v rôznych druhov zberov. Treba poďakovať všetkým, ktorí zbierali papier či použité baterky, a to nielen deťom, ale aj ich rodičom, ktorí ich k tomu vedú. Viac vo fotoalbume...

• Hviezdoslavov Kubín 1.stupeň

• Žiaci prvého stupňa súťažili v školskom kole Hviezdoslavovho Kubína. Víťazom gratulujeme a postupujucím držíme palce v ďalších kolách súťaže. Fotoalbum po kliknutí na obrázok.

• Lyžiarsky výcvik

• Ako bolo na lyžiarskom výcviku vo Valčianskej doline našim siedmakom, ôsmakom a deviatakom? Pozrite kliknutím na obrázok náš veľký viac ako 200 obrázkový fotoalbum z celého týždňa.

• Rodinné korčuľovanie

• V sobotu 21.1. začalo na zimnom štadióne korčuľovanie pre deti, rodičov, príbuzných a zamestancov našej školy. Ak sa radi venujete tomuto športu, sledujte aj naďalej našu web stránku, kde sa dozviete o ďalšom termíne.

• Sánkovačka 2.ročník

• Aj naši druháci si vychutnávali snehovú nádielku spolu so svojimi pani učiteľkami. O tom, že sa poriadne na snehu vybláznili, sa môžete presvedčiť vo fotoalbume.

• Ukončenie zberu v prvom polroku

• Zber druhotných surovín v prvom polroku končí v pondelok 23.1. o 14:00 hod. Po tomto termíne budú zberové aktivity žiakov za 1. polrok vyhodnotené.

• Olympiáda vo francúzskom jazyku

• Školskému kolu olympiády vo francúzskom jazyku tradične dominoval v kategórii 1C džentlmenský boj bratov Saberiovcov Daniela a Davida o prvé miesto. Vous êtes surpris?  Ako dopadla kategória 1B? Bližšie vo fotoalbume.

• Vianočné trhy

• V stredu 14.12. boli v škole tradičné vianočné trhy, na ktorých sa predávali ručne vyrobené výrobky našich žiakov v spolupráci s p.vychovávateľkami, učiteľkami a rodičmi. Výrobky boli naozaj veľmi vydarené, pretože sa predali takmer za jeden deň. Viac kliknutím na obrázok.

• Spanie v škole

• Z piatka na sobotu 10.12. sa členovia športovo-turistického krúžku a 4.C vybrali so spacákmi a karimatkami do školy.  Zasúťažili si v športe, zahrali vybíjanú s pánom farárom, vytvorili si pekné vianočné ozdoby a vyšantili sa až do neskorej noci. Spať sa im veľmi nechcelo, ale nakoniec ich spánok premohol. Viac uvidíte po kliknutí na obrázok.

• Šaliansky Maťko

• 7.12.2016 sa opäť uskutočnila literárna súťaž v prednese povestí Šaliansky Maťko. Všetci súťažiaci si zaslúžia veľkú pochvalu za snahu, námahu, zvládnutie stresu, za ukážku svojich recitačných schopností. V regionálnom kole našu školu budú reprezentovať Danielka DologováViktória Kubove. Obom dievčatám držíme palce a želáme veľa úspechov. Viac pod obrázkom.

• Tvorivé dielne 2.B a 2.C

• Šikovné deti z 2.A a 2.B spolu so svojimi rodičmi a pani učiteľkami vyrobili na tvorivých dielňach krásne výrobky. Kúpiť si ich môžete na Vianočných trhoch, ktoré začínajú na škole 14.12. Viac po kliknutí na obrázok.

• Mikuláš na našej škole

• 6. decembra bolo na našej škole veeeľmi veselo. Mikulášov čert sa rozhodol byť poriadne usilovný a chcel upratať takmer v každej triede. I keď po svojom - po čertovsky :D Ešteže tam boli i anjeli s Mikulášom, ktorí mu vysvetlili, ako sa to má robiť naozaj :D Ďakujeme za super deň! O čertových snahách bližšie vo fotoalbume!