• Základy animovania

• Naši tretiaci sa okrem iného učia na hodinách informatiky aj základy animovania. A to, že im to išlo naozaj výborne, si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Školský ples

• V piatok 9.2. sa uskutočnil na našej škole obľúbený školský ples. Veľká vďaka patrí rodičom p. Kostikovi, p. Zikešovej, Obročníkovej a Kostikovej za organizáciu a účasť v bufete, študentom za výpomoc, p. Franekovi a ostatným sponzorom za hodnotné dary, pani kuchárkam za výbornú večeru a všetkým zamestnancom školy, ktorí pomáhali pri výzdobe -  najmä p. Tomanicovej, Hulínovej, Oršulovej a Muščíkovej.

Vďaka týmto ľuďom bol ples skvelý a všetci zúčastnení sa dobre zabavili.

• Karneval

• Fašiangové obdobie je v plnom prúde a preto si deti z ŠKD spolu pani vychovávateľkami a pánom vychovávateľom užili v tomto týždni krásne zábavné popoludnie. Masky od výmyslu sveta, úžasná výzdoba, zábavné úlohy, smiech ale aj tanečné kreácie - to všetko bolo súčasťou nášho školského karnevalu. Deti si to veľmi užili a na záver sa každý účastník občerstvil výbornou tradičnou fašiangovou  šiškou. Tešíme sa o rok.

• Tematický deň na 1.stupni

• Zhodnotenie polročnej práce sme si prakticky vyskúšali počas tematického dňa. Počas tohto dňa si deti vyskúšali množstvo zaujímavých aktivít, overili si svoje vedomosti, zručnosti ale aj spoluprácu, empatiu alebo riešenie problémových úloh. Každý ročník pracuje na svojej ročníkovej téme a jej vyvrcholením je práve tematický deň. Ako pracovali jednotlivé ročníky a čo všetko krásne vymysleli pani učiteľky pre deti si pozriete vo fotoalbume.

• Okresné kolo matematickej olympiády

• Úspešná riešiteľka domáceho kola Lenka P., v ktorom obdivuhodne vyriešila zadané úlohy, bola pozvaná na okresné kolo tejto súťaže dňa 24.1.2024, kde bojovala ďalej medzi najšikovnejšími piatakmi zo všetkých škôl v okrese. Umiestnila sa na prvom mieste. Lenka sa tešila z vecnej ceny a my jej želáme veľa, nielen matematických, úspechov.

• Školské kolo PYTAGORIÁDY pre 5.-8.ročník

• Naši šikovní žiaci druhého stupňa dostali vecné ceny za úspešné vyriešenie úloh školského kola Pytagoriády a postupujú tak do okresného kola tejto súťaže, ktoré bude v apríli. Držme im palce, aby sa im darilo aj naďalej.

Kategória P5:

1. miesto: Ema Jantošiaková

Kategória P6:

1. miesto: Adam Kákoš

2. miesto: Soňa Gaburová

Kategória P8:

1. miesto: Peter Švrlo

2. - 3. miesto: Adela Klimková, Linda Straková

4. miesto: Vladyslav Volkov

• Športové triedy

• v školskom roku 2024/2025 opäť otvárame na našej škole športové triedy so zameraním na hádzanú pre chlapcov a dievčatá a basketbal pre dievčatá. Do 30. apríla 2024 je možné prihlásiť žiakov, ktorí v školskom roku 2023/2024 ukončia 4. ročník ZŠ. Zároveň prijmeme do 6. a 7. ročníka športovcov pod podmienkou úspešného absolvovania talentového prijímacieho konania a kladného vyjadrenia príslušného športového klubu.

• Triedne knižnice

• Naša škola sa zapojila do projektu "Čítame pre radosť" a vďaka tomuto projektu a získaným financiám rozširujeme triedne knižnice na 1. aj na 2.stupni. Triedne knižnice sú na 1.stupni už v každej triede ale nové publikácie vždy potešia a privanú nové príbehy. Dostupnosť  knižiek v triedach  pevne veríme podporí čítanie aj u začínajúcich čitateľov a vytvorí priestor aj na zmysluplné trávenie prestávok alebo voľného času.

• Hviezdoslavov Kubín

• Už tradične sa na našej škole koná každý rok školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Aj tento rok sa nám predstavili deti z 1.stupňa peknými výkonmi. Vystúpiť na pódium je niekedy aj skúškou odvahy. Mladí recitátori však žiadnu trému nemali a za ich pekné výkony im všetkým ďakujeme. V kategórií próza sa na 1.mieste umiestnil Tobias Muška a na 2.mieste Lea Konoradská. V kategórií poézia pekné 1.miesto obsadila Kamilka Podolaková, 2.miesto Viktor Smieško a na 3.mieste sa umiestnila Timea Novaková. Čestné uznanie od poroty dostali Barbora Pohanková a Laura Pialová. Postupujúcim držíme palce.

• Športové karate

• Na tréningu si karatisti vyskúšali použiť údery a bloky v praxi. Išlo im to výborne, tak ostal čas aj na obľúbené hry.