• Európsky týždeň programovania

V čase od 7. do 22. októbra 2023 sa uskutočnil Európsky týždeň programovania @codeweekeu Naša škola sa zapojila po prvýkrát s aktivitou s názvom Programujeme led pás s Micro:bitom. So žiakmi z deviateho ročníka sme vyrobili na predmete technická výchova papierové lampióny, do ktorých sme vložili ako osvetlenie led pásy naprogramované pomocou Micro:bitov. Zatiaľ sa z lampiónov tešia žiaci počas informatiky v PC učebni Giga, ale 24. 10. popoludní bude možné lampióny vidieť vo vestibule školy ako výzdobu pred Plesom strašidiel pre deti z 1. stupňa.

• So zvieratkom v škole

Počas dňa „So zvieratkom v škole“ bolo s nami v triedach prítomných: 7 škrečkov, 6 morčiat, 6 zajacov, 7 korytnačiek, 5 rybičiek, 1 ježko, 6 afrických slimákov, 1 agama, 1 andulka... Spolu: 41 čarovne roztomilých miláčikov.

• Vyhodnotenie materiálnej zbierky

Na škole sme pre zvieratá v Žilinskom útulku vyzbierali: 20 kg granúl, 2 kg psej salámy, 12 kg konzerv pre psov, 4 kg psích maškŕt, 1,6 kg piškót, 0,5 kg kúskov na čistenie chrupu, 3 vodítka, 2 hračky.

Všetkým prispievateľom patrí obrovské hafo-poďakovanie !

• Vtáčie búdky

Šikovní chlapci z nultých ročníkov dali nový nádych vtáčím búdkam, ktoré svojho času vyrobili naši starší žiaci. Šmirgľovali, natierali, boli naozaj veľmi šikovní.

• Interaktívna výstava Kaligrafia

Nulté ročníky Žirafky a Mravčekovia sa zúčastnili interaktívnej výstavy Kaligrafia, ktorú si pre deti pripravilo Považské múzeum v spolupráci s Bibianou, Medzinárodným domom umenia pre deti. Bola to úžasná výstava o krasopise.

Deti sa dozvedeli ako vznikalo písmo počas stáročí v rôznych častiach sveta a usilovne pracovali v tvorivých dielňach. Všímali si krásnu architektúru a navštívili i bájneho draka tohto miesta.