• Rozprávky z Vlčích hôr

Centrum voľného času v Snine vyhlásilo ešte v minulom školskom roku súťaž tvorivého písania Rozprávky z Vlčích hôr. Bola určená pre mladých detských spisovateľov, ktorí mohli napísať rozprávku o starých stromoch, medveďoch, vlkoch, dobrodružstvách či láske z Vlčích hôr, ktoré sa nachádzajú v národnom parku Poloniny.

Do súťaže sa prihlásilo vyše 250 rozprávok, z ktorých vybrali 24 najlepších, posunuli ďalej 6 úžasným ilustrátorkám a vďaka hlavnému a jedinému partnerovi Vlčie sirupy  vznikla kniha Rozprávky z Vlčích hôr.

Do súťaže sa úspešne zapojil aj náš žiak Tobias Konoradský zo 7.A  triedy, ktorý patrí k autorom jednej z 24 rozprávok. Opýtali sme sa ho, na jeho autorskú skúsenosť: „O súťaži som sa dozvedel od pani učiteľky Labajovej, ktorá nám o nej povedala minulý rok. Veľmi sa mi páčilo, že som pri písaní vlastnej rozprávky /celé znenie TU/ mohol rozvíjať svoju kreativitu. Keď som sa dozvedel, že 24 najlepších diel dajú do knihy, ktorú neskôr vydajú a že aj moja rozprávka je v nej, tak som sa potešil. To som ešte nevedel, že do súťaže boli zapojení aj stredoškoláci. Vtedy som bol ešte šťastnejší, lebo som dokázal prekonať niektorých z nich.

Tobias, tešíme sa spolu s tebou a veríme, že v tvorivom písaní budeš pokračovať aj ďalej. A zároveň ďakujeme CVČ Snina, za fantastický nápad ako oceniť mladých autorov a vytvoriť veľmi peknú a obsahovo hodnotnú knihu, ktorá - veríme - poteší mnohé deti aj pod vianočným stromčekom.

• Šikovné deti v ŠKD

Deti z ŠKD znovu ukázali, že majú šikovné ručičky a spolu s pani vychovávateľkami vyrobili krásne práce s jesennou tematikou, ktoré sme vystavili vo vestibule školy pre potešenie všetkých okoloidúcich.

• Exkurzia Energoland Mochovce a Atlantis Levice

Preskúmať celú evolúciu energie od teórie veľkého tresku až po blízku budúcnosť, zistiť, ako s energiou nakladal človek v minulosti a ako je to dnes, vyskúšať si termálne zrkadlo, vidieť našu mapu elektrární SE, či jadrovú sieť v celom svete a mnohé interaktívne exponáty. To všetko mohli naši žiaci 6. – 8. ročníka preskúmať na exkurzii do Energolandu v Mochovciach. Nakuknúť do fungovania jadrovej elektrárne bola len čerešnička na torte. Po návšteve Energolandu sme sa presunuli do Levíc do interaktívneho centra Atlantis, kde bolo o zábavu postarané.

• Posedenie pri čaji pre starých rodičov

Deti 4.B pozvali (v októbri v rámci Mesiaca úcty k starším) do školy svojich starých rodičov, aby si spolu s nimi zaspomínali na svoje školské časy. Pripravili si pre nich darček, krátky program, malé občerstvenie, čaj a veľa otázok. Starým rodičom sa v našej triede a škole páčilo. Spolu s deťmi odchádzali domov spokojní, plní zážitkov a ďakovali za pozvanie.

• Zapájame sa do výzvy pre seniorov

Pridaj sa k nám a zapoj sa do výzvy pre seniorov "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok"!
            Spoločne prichystáme krabičky podľa popisu na plagáte a odovzdáme pridelenému koordinátorovi. Vec, ktorú by si chcel do krabičky darovať, prines na prvom stupni k p. zástupkyni Pistovčákovej a na druhom stupni do kabinetu cudzích jazykov na 2.poschodí p. učiteľke Beňušovej. Spoločné balenie krabičiek sa uskutoční v pondelok 27.11.2023, dokedy je aj termín zberu darčekov.

Tešíme sa na spoluprácu!