• Žabky z 3.A začali preberať náročné učivo o slovných druhoch. Aby sme si to spríjemnili, začali sme trošku ináč ako učebnicou. Vymýšľali sme, spájali, triedili, bádali, priraďovali. Žiaci pracovali v skupinách.
          • Tvorivé dielne u Námorníkov

Blížia sa sviatky jari a tak si deti z 3.B vyrobili netradičných veselých velkonočných zajkov z ponožky, ryže a mašličiek. Môžte sa pozrieť, ako sa im podarili.

• Máme víťaza!

Na žilinskej radnici sa konala veľká sláva. Pán primátor oceňoval najlepších recitátorov z celého žilinského okresu v súťaži Hviezdoslavov Kubín.

1. miesto obsadil aj náš Leonard Muška, ktorý svojím prednesom prózy ohúril porotu. Spolu s ním sa tešila aj jeho triedna pani učiteľka Katka Jurgová. Leovi blahoželáme a sme hrdí na takého vynikajúceho žiaka!

• Pozvanie včielok z 2.B do mestskej knižnice

V jedno marcové piatkové ráno boli včielky pozvané do knižnice. Už pri vstupe ich čakala rozprávková Anička. Vo vnútri bola jej stará mama, ktorá deťom prečítala rozprávku. Deti si z čarovného košíka vyberali  predmety a hľadali k nim rozprávky. Vďaka za to, že máme mestskú knižnicu.

• Exkurzia včielok z 2.B

Včielky z 2.B za krásneho počasia vyleteli z úľa a navštívili krajskú knižnicu, ktorá ich očarila množstvom kníh a zaujímavým rozprávaním o tom, ako vznikli rozprávky. Potom náročným výstupom zdolali Burianovu vežu a krásnou výhliadkou z nej sa pozreli, ako kedysi Burian na široké okolie Žiliny. Bol to deň plný zážitkov. ​​​​​​​

• Deň vody

22. marca si žiaci 3.B pripomenuli Svetový deň vody rôznymi aktivitami. Vypracovali rôzne tematické pracovné listy v skupinách aj individuálne. Pozreli si video. Veľký úspech mala súťaž o najväčšiu bublinu. Na záver nás moderátori Sonička a Matúško previedli módnou prehliadkou Námorníčkov.