• Žabky z 3.A začali preberať náročné učivo o slovných druhoch. Aby sme si to spríjemnili, začali sme trošku ináč ako učebnicou. Vymýšľali sme, spájali, triedili, bádali, priraďovali. Žiaci pracovali v skupinách.
          • Zimné radovánky na snehu v ŠKD

Tento rok sa nám zima ukázala v plnej kráse, tak sa aj deti z ŠKD mohli vyblázniť pri športových aktivitách na snehu. Pani vychovávateľky s deťmi si postupne vyskúšali všetky "sánkarske dráhy" na sídlisku Hájik a spoločne si užívali zimné radovánky.

Povyťahovali svoje boby, lopáre, sane a vyšantili sa na snehových svahoch. Tentokrát nešlo o to, kto zvíťazí, kto bude rýchlejší, šikovnejší, zručnejší... Jednoducho sme sa všetci tešili z možnosti byť na čerstvom vzduchu, užívať si sneh a športovať. Hlavne v tomto období, ktoré veľmi nepraje podobným kolektívnym aktivitám. A práve toto bola jedna z príležitosti riadiť sa heslom: "V zdravom tele zdravý duch".

• Poďme stavať snehuliaka s 1.C

Poslednú januárovú stredu boli zajkovia z 1.C vonku, aby si užili krásny zasnežený deň. Za jednu hodinu stihli postaviť ušatého snehuliaka a samozrejme sa aj venovať pohybovým aktivitám - poriadnej guľovačke a šmýkačke. Keď už na nich neostala ani nitka suchá, odobrali sa späť do triedy, aby sa zohriali a neochoreli nám :)

• Novoročné prianie

Veľa šťastia, zdravia, osobných a pracovných úspechov v novom roku 2022, našim deťom veľa kamarátov, smiechu a splnených prianí želá všetkým kolektív ZŠ.

• Učitelia pečú zdravotníkom

Do celoslovenskej akcie vyhlásenej Komenského inštitútom sme sa zapojili aj my, učitelia ZŠ Námestie mladosti 1 v Žiline. Oslovila nás myšlienka podpory zdravotníkov aj takýmto netradičným spôsobom. Vnímame, že sa vo svojej práci pri pomoci ľuďom, ktorí ich potrebujú, veľmi často stretávajú s nevďakom, vyhrážkami,  často až s agresívnym správaním pacientov. A to iba preto, že sa snažia pomôcť, ochrániť ohrozené zdravie a život. Je to bohužiaľ nepochopiteľný paradox tejto náročnej covidovej doby.

Aj pre nás, učiteľov, je táto doba mimoriadne náročná a vyčerpávajúca, ale rozhodli sme sa upiecť vianočné dobroty, ponúknuť ich členom záchrannej služby, s ktorými sme sa skontaktovali a   spríjemniť  im predvianočný čas, ktorý pri nápore výjazdov k pacientom možno ani nemajú čas veľmi vnímať. Nezapojili sme sa preto, lebo ministerstvo školstva vyhlásilo vianočné prázdniny skôr, ako to prezentovali médiá, ale zmysel  tejto akcie vidíme v potrebe vzájomnej podpory a ohľaduplnosti.  Strávili sme spolu príjemný čas pri zaujímavom rozhovore a rozchádzali sme sa so vzájomným prianím pokojných Vianoc a lepších čias. Ľudskosť a vzájomnú  blízkosť potrebujeme všetci nielen počas Vianoc...

Mgr. Oľga Labajová

• Vianočná pohľadnica

Sme živá, aktívna škola a vždy v čase Vianoc pripravujeme pre rodičov, žiakov a priateľov školy vianočné besiedky. V tretej vlne pandémie na konci kalendárneho roka 2021 chceme aspoň takto virtuálne zaželať zdravé, šťastné a veselé Vianoce a podeliť sa s Vami o talent jedného z našich detí.

Prajeme Vám v novom roku veľa lásky, porozumenia a trpezlivosti.

PF 2022