• Žabky z 3.A začali preberať náročné učivo o slovných druhoch. Aby sme si to spríjemnili, začali sme trošku ináč ako učebnicou. Vymýšľali sme, spájali, triedili, bádali, priraďovali. Žiaci pracovali v skupinách.
          • Na čítaní v 4.C trochu inak

Marec je mesiac, počas ktorého sa trochu viac venujeme čítaniu a knihám. Aj my,  žiaci 4. C, máme tento mesiac viac aktivít zameraných na čítanie. Prebieha akcia "Čítame si navzájom", počas ktorej si  doma pripravíme ukážku podľa vlastného výberu a na hodine čítania ju spolužiakom nahlas prečítame.

Tento týždeň nás čakalo aj  veľké prekvapenie. Na hodiny sa k nám online pripojili aj niektoré mamičky a prečítali nám rozprávky, ktoré si pre nás pripravili. Bol to pre nás zážitok, lebo mamičky sa po dohode s pani učiteľkou dokázali pripraviť "tajne", a my sme vôbec nevedeli, ktorá bude čítať. Mamičkám patrí veľké poďakovanie, že nám venovali svoj čas aj takýmto netradičným spôsobom. A dokonca sme od jednej mamičky dostali aj darček do našej triednej knižnice, knihu s krásnym venovaním. Ďakujeme.

Žiaci 4.C a Jana Kmeťová

• Ponožková výzva

Žiaci z 3. B sa 21.3. zapojili do ponožkovej výzvy, ktorá sa spája so Svetovým dňom Downovho syndrómu.

• Starší čítajú mladším

Marec je mesiac knihy a tak sa rozhodli žiaci 3. B triedy s pani učiteľkou ísť 18. marca čítať deťom z 1. A triedy. Tretiaci si doniesli svoju obľúbenú knihu. Deti rozdelili do dvojíc 1 tretiak - 1 prváčik. Najprv prečítali tretiaci zo svojich kníh, porozprávali prváčikom o knihe, a potom z nich alebo zo Šlabikára čítali prváci. Na záver dostali malý darček - záložku do knihy, ktorú im vyrobili. Všetkým deťom sa akcia veľmi páčila a už teraz sa tešia, kedy prídu Žabky so svojimi knižkami prečítať zas Námorničkom.

• Čítame nielen v marci

Pri šálke výborného čaju s vôňou škorice sa uskutočnilo stretnutie s knižkami v 3.A triede. Deti si navzájom porozprávali, o čom boli ich prečítané knižky a vymenili si navzájom knižné tipy. Najťažšia úloha bola porozprávať príbeh piatimi vetami 🙂. Navzájom sme si čítali úryvky z príbehov a o knižkách diskutovali. Zopakovali sme si ako vzniká kniha, koľko ľudí a povolaní zahŕňa a aká práca sa skrýva za každým jedným príbehom. Bolo to príjemné stretnutie a už teraz sa tešíme na ďalšie. Knižné tipy sú na fotke, kľudne sa inšpirujte.

• Matematika inak 3.A

Tretiaci rybičky si na hodine matematiky vyskúšali  v praxi rôzne využitie toho, čo sme sa doteraz naučili. Merali, zapisovali, plánovali stavby, ale aj rysovali. Zisťovali aké skrinky by nám vošli do triedy a kam, ale aj koľko meria stôl pani učiteľky alebo akú dĺžku má celá naša chodba. Okrem tohto všetkého si vyskúšali prácu v teame a funkciu teamového vedúceho. Išlo nám to perfektne 🙂.