• Vyhodnotenie domáceho kola matematickej olympiády

Naši dvaja úspešní riešitelia domáceho kola Matematickej olympiády

PETER ŠVRLO – 6.B

FERDINAND STRAKA – 8.A

postúpili do okresného kola tejto súťaže a stali sa úspešnými riešiteľmi okresného kola. Ferdinand Straka obsadil 2. - 3. miesto, Peter Švrlo 4. - 5. miesto.

Gratulujeme!!!

Za vyriešenie náročných matematických úloh dostali zaujímavú odmenu, z ktorej sa tešili.

• Vyhodnotenie školského kola pytagoriády

Všetci úspešní riešitelia školského kola Pytagoriády z našej školy boli ocenení a tešili sa z výhier. Gratulujeme našim šikovným žiakom z 2. stupňa.

5. ročník: Holubová Tamara (1. miesto)

6. ročník: Švrlo Peter (1. miesto); Klimková Adela (2. miesto); Čúz Roman, Závodský Michal (3. miesto); Kostíková Aneta (5. miesto); Trnovcová Kamila (6. miesto)

7. ročník: Paulus Michal (1. miesto); Gabura Dávid (2. miesto); Cesneková Nina (3. miesto)

• Slávnostné oceňovanie pedagógov

V Mestskom divadle Žilina aj tento rok oceňoval pán primátor Fiabáne pri príležitosti Dňa učiteľov najlepších pedagogických pracovníkov z nášho mesta. Z našej školy získala toto ocenenie za dlhoročnú kvalitnú učiteľskú prácu naša kolegyňa Mgr. Jana Ružbarská. Pani učiteľke srdečne blahoželáme a sme hrdí, že pracuje práve u nás.

• Výprava zajkov z 1.C do praveku

Zajkovia sa vybrali po stopách dinosaurov až do praveku! Pripravili výstavku kníh o dinosauroch, doniesli dinosaury, ktoré sme pomenovávali, prečítali si príbeh o malom dinosauríkovi a rátali dinosaurie príklady. Nechýbali ani videá s dinosaurami, kde videli, ako dinosaury žili. A samozrejme každý vytvoril vlastnú pravekú krajinu dinosaurov.

• Noc a Andersenom - poďakovanie

Touto cestou sa chceme poďakovať za pomoc a podporu pánovi primátorovi Petrovi Fiabáne za „živý“ dar – čitateľský strom a za realizáciu výsadby odboru životného prostredia. Pánovi Jaroslavovi Kmeťovi – firme Toner za sponzorskú tlač záložiek pre všetky zúčastnené deti, za výbornú pizzu pánovi Gelieňovi a Pizzerii Pelegrino, Bábkovému divadlu v Žiline za zapožičanie bábok, pánovi Baumanovi a pani Závodskej za ich úžasné predvedenie, pánovi Michalovi Vidanovi – riaditeľovi Mestského divadla v Žiline za jeho čas a čitateľský zážitok, Krajskej knižnici za zapožičanie knižiek a distribúciu materiálov, vydavateľstvu Slovart za knižný dar a poskytnutie zľavy, Mestskej knižnici na Hájiku za vytvorenie sprievodného programu a zapožičanie kníh, kníhkupectvu Artforum za knižný dar pre našich nových spolužiakov z Ukrajiny 🙂.

Aj vďaka Vám všetkým bola táto akcia veľmi vydarená
            a deti mali obrovskú radosť nielen z čítania.

Mgr. Daniela Ozimý
            koordinátor Noci s Andersenom na našej škole