• Oznam školskej jedálne

• Vážení rodičia, keďže sa neustále množia otázky, prečo deti dostávajú častejšie šeky, opätovne Vám ponúkame informácie na vysvetlenie TU.

• Milujeme zážitkové učenie

• V utorok 14.mája štvrtáci hravo zvládli výstup na Straník. Z výšky pozorovali Žilinu, Malú Fatru i Váh. Spoznávali rôzne druhy stromov, rastlín a zároveň si preverili svoju kondičku. Počasie si objednali na výbornú. Zážitok im spestrili paraglajdisti a rogalisti.

• Spoločne a s úsmevom

• Štvrtácke koalky a včielky, ktoré sa nezúčastnili tento rok Školy v prírode, si počas týždňa užili školu inak. Vyskúšali množstvo aktivít v triede i mimo nej, zasúťažili si, zopakovali učivo hravou formou, vyvetrali sa, plnili rôzne úlohy a predovšetkým pracovali spoločne a s úsmevom.

• Teaching s mestskou políciou

• Mestská polícia nám svojou prednáškou priblížila niekoľko zaujímavých faktov: čo všetko sa nachádza v aute, ako komunikovať cez vysielačku, ukázali nám donucovacie prostriedky, kedy je potrebný na zásah aj psík a ako sa správať -  čo nerobiť, aby nemuseli byť povolaný k zásahu. Prednášku nám spestril aj služobný, perfektne  vycvičený pes Rambo, ktorý nám predviedol poslušnosť a oddanosť voči svojmu psovodovi.

• Exkurzia Demänovská dolina

• Žiaci navštívili dňa 29.5. v Demänovskej doline jaskyňu slobody. Priblížil sa im pohľad na krásy prírody Slovenska. V jaskyni ich prekvapilo úvodné zvukové ,,divadlo" v podobe krásnej muziky a svetla. Ani zima, ani tma deti nevystrašila a prehliadku jaskyne si užili všetci.