• Olympiáda z ruského jazyka

• V stredu 29.11. sa žiaci 8. a 9. roč. zúčastnili školského kola olympiády z ruského jazyka. Súťažiaci preukázali svoje znalosti a schopnosti napr. pri posluchu a čítaní s porozumením, testu z ruských reálií, konverzačných témach. Bližšie o výsledkoch v Úspechoch a oceneniach a vo fotoalbume.

• Zamestnanci školy na školení

• Do galérie Zamestnanci školy na školení boli pridané fotografie.

Zamestnanci školy si vykonávajú nielen svoju prácu, ale neustále sa v niečom zdokonaľujú. Aj teraz niekoľko z nich absolvovalo 3-dňové školenie Červeného kríža, aby v prípade potreby mohli pomôcť deťom i dospelým.

• Olympiáda z nemeckého jazyka

• V dňoch 22. a 24.11.2017 sa konala Olympiáda v nemeckom jazyku. Tešíme sa, že stále máme šikovných žiakov, ktorým nemčina ide veľmi dobre.Výhercom srdečne gratulujeme! Bližšie o výsledkoch školského kola v Úspechoch a oceniach a vo Fotoalbume.

• Návšteva žilinských kasární

• 22.11.2017 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili exkurzie do vojenských kasární, kde získali vedomosti o činnosti 5. pluku špeciálneho určenia, ktorý patrí medzi elitné zložky našej armády. Bližšie vo fotoalbume.

• Vyhodnotenie súťaže iBobor

• 11. ročník medzinárodnej online informatickej súťaže iBobor sa konal v dňoch 8. – 10. novembra 2017. Naša škola sa zapojila v troch vekových kategóriách – Bobrík 5. ročník, Benjamín 6., 7. ročník, Kadet 8., 9. ročník. Najlepších informatikov nájdete vo výsledkovej listine.

• Vianočné trhy a športovo-turistický krúžok

• Do galérie Vianočné trhy a športovo-turistický krúžok boli pridané fotografie.

Vianočné trhy v Žiline už začali a nesmel pri tom chýbať ani športovo-turistický krúžok. Bolo fajn, len škoda, že bolo otvorených málo stánkov. Viac vo fotoalbume.

• Olympiáda z anglického jazyka

• Vo štvrtok 23. novembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka. Na okresnom kole nás budú reprezentovať víťazky v kategórii 1B Kristína Kučeráková a v kategórii 1A Kristína Buchelová. Bližšie v sekcii Úspechy a ocenenia.

• Exkurzia Osvienčim

• Aj v tomto školskom roku navštívili naši deviataci múzeum koncentračného tábora v Osvienčime, v ktorom sa dozvedeli priamo na mieste o hrôzach a smutných príbehoch jedného z najväčších zlyhaní ľudskosti v našej kultúre. Bližšie vo fotoalbume.

• Genetika na kolesách

• Naši deviataci sa zapojili do súťaže Genetika na kolesách. Vďaka ich tvorivému videu sme získali - ako jediná základná škola na Slovensku - možnosť privítať vysokoškolských pedagógov z katedry genetiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Po ich krátkej prezentácii si žiaci prakticky vyskúšali izolovať vlastnú DNA zo slín. Bližšie vo fotoalbume.

• Majstrovstvá okresu v bedmintone

• Lenka Kuhajdová a Paulína Počinková z 8.B získali vo veľkej konkurencii na Majstrovstvách okresu v bedmintone 2. miesto. Gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• 12. novembra sme slávnostne vyhodnotili úspešných riešiteľov školského kola Olympiády zo slovenského jazyka, ktorí súťažili nielen vo vedomostiach, ale ich písomných zručnostiach, či v jazykovom prejave. Do okresného kola postupuje Kristína Buchelová. Gratulujeme! Bližšie informácie vo fotoalbume.

• Beh 17. novembra

• V 51. ročníku bežeckej súťaže Beh 17. novembra nás reprezentovali sestry Michaličkové. Zuzka tradičné obhájila svoj atletický talent 1. miestom v kategórii starších žiakov a jej mladšia sestra Števka Michaličková získala v kategórii mladších žiakov 3. miesto. Gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Imatrikulácie prvákov

• 8. novembra 2017 prijali najstarší žiaci školy našich prváčikov do žiackeho stavu. Pripravili pre nich divadielko a športové hry. Po slávnostnom sľube prvákov pani riaditeľka pasovala našich najmenších za "právoplatných" žiakov školy. Všetkých statočných rytierov a rytierky nájdete v našom fotoalbume.

• Koncert skupiny AYA

• Skupina AYA previedla našich žiakov minulou i súčasnou slovenskou scénou. Úspech prierezu hudobnej scény bol vopred zaručený a zábava na seba nenechala dlho čakať. Pozri vo fotoalbume.

• Športovo-turistický krúžok čistil Hájik

• V sobotu 4.11. sa šesť šikovných detí zo športovo-turistického krúžku, ktoré sa neboja práce, vybrali čistiť Hájik. Spolu s ďalšími ľuďmi vyzbierali neuveriteľné množstvo odpadu. Odmenou im bola čistejšia časť sídliska, čaj, guláš a koláčik. Viac uvidíte vo fotoalbume.

• Najkrajšia halloweenská tekvica

•

Úžasné, originálne... také boli vyrezávané tekvice na tohtoročnom Halloweene. Treba pochváliť deti aj rodičov za ich kreativitu. Viac si pozrite vo fotoalbume.

• Halloween na 1.stupni

•

Vo štvrtok 2.11. sa podvečer premenila škola na miesto plné strašidiel a krásnych halloweenskych tekvíc. A ako to vyzeralo naozaj? Pozrite si vo fotoalbume.