• Deň otvorených dverí

• V sobotu 17. marca sa uskutočnil v škole Deň otvorených dverí pod názvom Po moriach a oceánoch. Veľmi nás potešil obrovský záujem rodičov i detí nielen z Hájika. Touto cestou chceme poďakovať všetkým zamestnancom, ktorí túto nádhernú akciu pripravili a venovali jej prípravou desiatky hodín. Ďakujeme, ste úžasní!

• Čitateľský maratón

• Vo štvrtok 22. marca 2018 sa žiaci druhého stupňa stretli v príjemnej atmosfére Vesny na čitateľskom maratóne s príbehom o hľadaní pokladu stratenej lode Baracuda. Bližšie o udalosti vo fotoalbume Čitateľský maratón.

• Olympiáda z francúzskeho jazyka

• Dňa 19.3. 2018 sa uskutočnilo krajské kolo olympiády z francúzskeho jazyka, na ktorom našu školu reprezentovali 2 žiaci zo 7.B: Andrea Popluhárová v kategórii 1A, kde získala 1. miesto a David Saberi v kategórii 1C, kde tiež obsadil 1. miesto. Obaja sa zúčastnia celoštátneho kola v máji v Bratislave. Srdečne im blahoželáme a držíme palce!

• Marec -mesiac knihy

• Do galérie Marec -mesiac knihy boli pridané fotografie.

Keďže marec je mesiacom knihy, štvrtáci zo 4.A boli ukázať prváčikom, ako už oni dokážu čítať. Potešili ich krásnymi a zaujímavými príbehmi z knihy našej školskej knižnice, ktorú odporúčajú všetkým. Jej názov je: DETSKÝM SRDIEČKAM.

• Deň vody

• Deň vody  si pripomíname aj na našej škole rôznymi aktivitami. Pozrite sa, čo pekné robili v 2.B triede.

• Program Otvorené školy

• Aj naša škola sa zapojila podpísaním memoranda do aktívnej snahy o podporu demokratického prostredia v školách a rozvoj participatívnych mechanizmov a nástrojov v prostredí školy prostredníctvom programu Otvorené školy - Učiť sa demokracii prostredníctvom demokracie na školách.

• Čitateľský maratón

• 22. marec /štvrtok/, 14:00, Vesna

Keď rád čítaš, počúvaš
            a dostatok času máš,
            po vyučku vo Vesne
            budú sa diať veci čudesné... bližšie TU.

• Sneh - slnko - úsmev detí

• Do galérie Sneh - slnko - úsmev detí boli pridané fotografie.

Žiaci druhého ročníka, 3.A s pani učiteľkami a vychovávateľkami si dnes, vo štvrtok 25.1., užili sánkovačku. Aj slniečko sa na nás usmievalo. Viac fotoalbum

• Vianočná besiedka 2.ročníka

• Do galérie Vianočná besiedka 2.ročníka boli pridané fotografie.

Druháci si pripravili spolu so svojimi pani učiteľkami, p asistentkami a p.vychovávateľkou krásnu vianočnú besiedku, na ktorú pozvali aj rodičov. Z veľkej diaľky ich prišiel pozdraviť aj Mikuláš. Viac uvidíte po kliknutí na obrázok.

• Vianočné trhy v ŠKD

• Do galérie Vianočné trhy v ŚKD boli pridané fotografie.

Výrobky, ktoré vytvorili deti so svojimi p. vychovávateľkami, niektorými p. asistentkami a rodičmi, sa začali už predávať na vianočných trhoch. Tieto budú trvať až do piatku 15.12., takže nech sa páči, príďte a nakupujte.

• Olympiáda z francúzskeho jazyka

• V školskom kole olympiády z francúzskeho jazyka si žiaci zmerali svoje jazykové zručnosti. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať vo vyšších kolách. Bližšie o víťazoch v Úspechoch a oceneniach, ako aj vo Fotoalbume

• Tvorivé dielne 3.B a 3.C

• Do galérie Tvorivé dielne 3.B a 3.C boli pridané fotografie.

Dňa 7.12.2017 oddelenie p.vych.Marušiakovej spolu s pani učiteľkami Sidorovou a Hlavajčíkovou mali tvorivé dielne.  Posedeli spolu s mamičkami a deťmi a povyrábali anjeličkov pri koledách, kávičke a čajíčku a malých sladkých dobrotkách. Tieto výrobky si môžete zakúpiť na vianočných trhoch. Ďakujeme rodičom za pomoc pri výrobe.

• Spanie v škole - športovo-turistický krúžok a 5.A

• Do galérie Spanie v škole - športovo-turistický krúžok a 5.A boli pridané fotografie.

Noc v škole je pre deti veľmi lákavá. Žiaci zo športovo-turistického krúžku a 5.A sa nielen zabávali, športovali a vyrábali pekné výrobky, ale každý si domov odniestol aj svoj prvý vianočný darček. Viac sa dozviete po kliknutí na obrázok.

• Koncert 1.stupeň

• Do galérie Koncert 1.stupeň boli pridané fotografie.

V piatok 8.12. mali deti z 1.stupňa predvianočný koncert. Skvelí speváci Radko Pažej a Jaro Gažo vytvorili vynikajúcu atmosféru a ich pesničky spievali skoro všetky deti. Kliknite si na obrázok a uvidíte viac.

• Tvorivé dielne pandičiek a žabiek

• Do galérie Tvorivé dielne pandičiek a žabiek boli pridané fotografie.

Druhácke pandičky a žabky sa spolu s pani učiteľkou Šolekovou a pani vychovávateľkou Ondruškovou zapojili do tvorivých dielní. Vytvárali krásne obrázky z piesku. Viac uvidíte po kliknutí na obrázok.

• Čert a Mikuláš zabávali školu

• Do galérie Čert a Mikuláš zabávali školu boli pridané fotografie.

6.december patrí Mikulášovi a detskej radosti. Na našej škole tú najväčšiu radosť ale robil úžasný čert, ktorý rozosmieval všetkých, malých či veľkých. Viac uvidíte po kliknutí na obrázok.

• Pečenie medovníkov - 2.B

• Do galérie Pečenie medovníkov - 2.B boli pridané fotografie.

Blížia sa Vianoce a k nim patrí aj pečenie medovníčkov. O tom, akí šikovní pekári sú žiaci z 2.B, sa presvedčíte po kliknutí na obrázok.

• Zručnosti pre úspech

• V novembri deviataci Milan Petrík, Samuel Tvrdý a Dominik Bravček  vyhrali na medziškolskej súťaži "Zručnosti pre úspech" 2. miesto. Svoje sily si porovnali v šoférovaní, výmene pneumatiky, alebo aj v práci s plechom... Podrobnejšie o súťaži a výsledkoch na stránkach Dopravnej akadémie.

• Okresné kolo Technickej olympiády

• V okresnom kole Kristína Buchelová a Milan Petrík vybojovali 2. miesto. Gratulujeme! Konkurencia v technickej presnosti vyhotovenia vtáčej búdky bola silná! Bližšie informácie o priebehu súťaže ako i výsledková listina na stránke organizatóra - Dopravná akadémia.