• Deň narcisov

• Počas Dňa narcisov sa podarilo na škole vyzbierať sumu 144,26 €. Občianske združenie Liga proti rakovine ďakuje za finančné dary a dobrovoľníčkam za ochotu, pretože ani bez nich by táto zbierka nemohla byť realizovaná tak úspešne v rámci celého Slovenska!

• Shakespeare´s Day na 1.stupni

• Do galérie Shakespeare´s Day na 1.stupni boli pridané fotografie.

Vo štvrtok 12.4. prebehla na 1.stupni súťaž v prednese anglickej poézie a prózy pod názvom Shakespeare´s Day. Porotu veľmi príjemne prekvapili kvalitne pripravení žiaci. 1.miesto získala Nelka Blahutiaková. Viac uvidíte do fotoalbume.

• Poznávací zájazd do Viedne

• sa uskutoční 24.5.18. V programe je zahrnutá prehliadka čokoládovne, cetra mesta, Schönbrunnských záhrad a Prírodovedného múzea. Predpokladaný návrat do ZA 20-21:00. Cena 18 €/žiak pri min. počte 40 žiakov. Záujemcovia nech sa hlásia u p.uč. Horáčkovej spolu s peniazmi najneskôr do konca apríla.

• Zdravá výživa v ŠKD

• Do galérie Zdravá výživa v ŠKD boli pridané fotografie. V piatok 13.4.sme v ŠKD ukončili akciu Týždeň zdravej výživy ktorá bola zameraná v pondelok na zeleninu,  v stredu na ovocie a v piatok na syrovo mliečne výrobky a pečenie palaciniek. Vyzdvihujeme veľkú spoluprácu všetkých pani vychovávateliek a detí, ktoré  pomáhali pri príprave a zapájali sa do tejto akcie.

• Zelená škola

• Aktualizovali sme informácie o uskutočnených aktivitách v rámci projektu Zelená škola, ktorý na našej škole prebieha od minulého školského roka a ktorého cieľom je výchova k ekologickému správaniu sa. Bližšie informácie TU.

• Chemická olympiáda

• Na okresnom kole Chemickej olympiády 23.marca 2018 nás úspešne reprezentovala žiačka Kristína Buchelová, naša nádejná vedkyňa, ktorej držíme palce, aby v oblasti chémie dosiahla všetky ciele, po ktorých túži a ktoré budú určite prospešné pre nás všetkých. Bližšie z priebehu súťaže vo fotoalbume.

• Exkurzia za technikou

• Vo štvrtok 5. apríla sa niektorí žiaci 2. stupňa vypravili na úžasnú exkuziu za technikou: navštívili hvezdáreň v Hurbanove, v Kolárove prešli po najdlhšom krytom moste, videli lodný mlyn, v Jelke navštívili kovový mlyn. Domov sa vrátili až neskoro večer. Bolo super...🙂 🙂 🙂 Bližšie vo fotoalbume.

• Videoprezentácia Dňa otvorených dverí 2018

• Pani učiteľka Mgr. Mária Oršulová spracovala videoprezentáciu všetkých aktivít, ktoré boli pripravené pre našich malých návštevníkov - "pirátov" počas Dňa otvorených dverí 2018. Prajeme príjemné sledovanie. Video k nahliadnutiu TU.

• Máme víťaza

• Valentínka Stoilová získala 1. miesto v literárno-výtvarno-fotografickej súťaži Sen o živote organizovanej Radou mládeže Žilinského kraja. Gratulujeme!! Obrázok v plnej veľkosti vo fotoalbume.

• Pytagoriáda - okresné kolo

• V okresnom kole Pytagoriády z matematiky sa úspešnými riešiteľmi stali žiaci: Straka Ferko, Babík Martin, Kubek Lukáš, Jurovec Šimon, Jurigová Rebeka, Mažgut Marek. Daniela Dologová sa umiestnila na 2. mieste. Srdečne gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Zápis do 1.ročníka

• Do galérie Zápis do 1.ročníka boli pridané fotografie. Aj v našej škole prebiehal v apríli zápis detí do 1.ročníka. Kto na zápis z rôznych dôvodov nemohol prísť, nech sa ohlási u p.zástupkyni Pistovčákovej a dohodne si náhradný termín.

• Ocenenie pani učiteľky Mgr. Labajovej

• Mesto Žilina ocenilo pri príležitosti Dňa učiteľov výnimočných pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Medzi ocenenými pedagógmi za dlhoročnú pedagogickú činnosť v oblasti základného školstva bola i naša kolegyňa Mgr. Oľga Labajová. Blahoželáme! Bližšie vo fotogalérii.

• Veľká noc v ŠKD

• Do galérie Veľká noc v ŠKD boli pridané fotografie. Krásne veľkonočné sviatky aj z ŠKD želajú žiaci s pani vychovávateľkou Mgr. Hanusovou.

• Školenie KIA Motors

• Do galérie Školenie KIA Motors boli pridané fotografie.

Hoci sa blíži Veľká noc a malo by sa upratovať, našim štyrom kolegyniam to akosi nebolo umožnené. :) Pani učiteľky Sidorová, Hlavajčíková, Jurčová a Kiššová miesto umývania okien a podobných činností absolvovali cez víkend niekoľkohodinové školenie k stavebniciam LEGO, ktoré nám darovala nadácia KIA Motos.

• Majstrovstvá okresu vo florbale

• Na našej škole sa konali Majstrovstvá okresu vo florbale dievčat ZŠ. Napriek silnej konkurencii sme zaznamenali úspech v podobe 3. miesta. Gratulujeme dievčatá! Bližšie vo fotoalbume.

• Koncert "Generácia XYZ"

• V posledný predprázdninový školský deň, 28. marca, sa žiaci druhého stupňa zúčastnili hudobného predstavania Generácia XYZ. V ňom traja mladí žilinskí hudobníci zo skupiny 4EWER, priblížili žiakom naše národné korene, históriu a kultúru veľmi vydarenou hudobno-interaktívnou formou. Bližšie viď propagačné video a fotoalbum .

• Majstrovstvá okresu v basketbale

• Naše basketbalistky sa zúčastnili MO, kde sa im podarilo skončiť na peknom 3. mieste. Gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Pracujeme s LEGO zostavami

• Do galérie Pracujeme s LEGO zostavami boli pridané fotografie. Naše deti na 1.stupni pracujú s nadšením so stavebnicami LEGO, ktoré sme získali z projektu KIA MOTORS.

• Deti z ŠKD kreslili pre TESCO

• Do galérie Deti z ŠKD kreslili pre TESCO boli pridané fotografie.

Deti z ŠKD vyrobili pre TESCO Hájik výzdobu k Veľkej noci. Ako poďakovanie dostali pekné a praktické darčeky.