• Úspešný riešiteľ MO

• V tomto školskom roku je Michal Márton z 5.C úspešným riešiteľom obvodného kola matematickej olympiády. Srdečne gratulujeme!

• Deň Zeme

• Dňa 21.4.2017 sa na našej škole konal Deň Zeme, ktorý bol tento rok venovaný problematike vody. Bližšie informácie o udalosti vo fotoalbume po kliknutí na obrázok.

• MAXI kraslica a naše víťazstvo

• Super správa! MAXI kraslica, ktorú vyrobili naše deti z 1.stupňa s p.uč. Galovičovou a Koprdovu, vyhrala 1.miesto!  Autori maxivajíčka ďakujú za všetky hlasy - bolo ich 461. My srdečne blahoželáme a tešíme sa spolu s nimi.

• Beseda o islamizme a problémoch migrácie

• 20. apríla sa naši najstarší žiaci zúčastnili besedy o islamizme a problémoch migrácie. Pastor Martin Hunčár im priblížil hodnoty tohto náboženstva a kultúry a vysvetlil rôzne tradície, či historické udalosti. Besedu sme zaradili do školského programu prevencie rasizmu a xenofóbie.

• Stop drogám

• Vybraní žiaci piateho a šiesteho ročníka sa zapojili do preventívneho programu drogových závislostí vďaka netradičnému zážitkovému divadelnému predstaveniu z produkcie Jozefa Abafiho, ktoré žiakov vtiahlo do deja živou interakciou hercov so žiakmi. Stretli sa tak so "starším závislým žiakom", "novou pani učiteľkou" i "policajným vyšetrovateľom".

• Deň Zeme v ŠKD

• Naše deti z 5., 6. a 2.oddelenia ŠKD Srdiečko sa taktiež zapojili k významnej akcii DEŇ ZEME svojimi návrhmi na plagátiky.  Ak chceš vidieť viac, pozri si fotoalbum po kliknutí na obrázok.

• Budatínsky hrad - 4.ročník

• Žiaci zo 4.A a 4.B sa vybrali v stredu 19.4. na exkurziu Budatínskeho hradu. Pozreli si nielen expozíciu drotárstva, ale zapojili sa aj do tvorivých dielní.  Viac vo fotoalbume po kliknutí na obrázok.

• S knihou za hudbou - 2.B

•

Všetci žiaci z 2.B sa zúčastnili so svojimi rodičmi celoslovenskej súťaže ,, S knihou za hudbou". Na konci boli všetci  odmeneni certifikátom.

• Exkurzia u hasičov

• Jednou z najobľúbenejších exkurzií je exkurzia u hasičov. Naši druháci ju s veľkým záujmom absolvovali v apríli.

• Štvrtáci čítali druhákom

• Žiaci 4.B spestrili hodinu čítania druháčikom v 2.A. Predstavili  a prečítali im úryvok z knih Gabriely Futovej Nezblázni sa, mamička.

• Významné ocenenie

•

Dňa 28. marca 2017 bola v Rosenfeldovom paláci pri príležitosti Dňa učieľov ocenená primátorom mesta za dlhoročnú pedagogickú a riadiacu prácu naša pani zástupkyňa pre primárne vzdelávanie Monika Pistovčáková. Srdečne blahoželáme! Bližšie informácie o slávnostej udalosti po kliknutí na obrázok.

• Starší čítajú mladším

• Dňa 6.4. žiaci IV.A prišli so svojou najobľúbenejšou knihou na návštevu k žiakom II.B. Posadali si do dvojíc so svojím kamarátom a zoznamovali ich s knižkami, čítali im. Potom aj druháci prečítali im. Deti boli nadšené a tešia sa na ďalšie stretnutie.

• Športová súťaž na 1.stupni

• V marci sa na škole uskutočnila športová súťaž medzi ročníkmi 1.-2 a 3.-4.Všetky deti predviedli perfektné športové výkony a súťaživosť.V prvej kategórií druháci nedali šancu prvákom. Na 1.mieste sa umiestnila 2.A, 2.miesto obsadili deti z 2.C a na 3.mieste skončili námorníci z 2.B.Všetci prváci si odniesli pochvalné diplomy.Tešíme sa o rok!

• Krúžok šikovných rúk

•

Členovia Krúžku šikovných rúk opäť rozšírili svoje zručnosti a naučili sa vytvárať mnohé pekné veci. Bližšie vo fotoalbume po kliknutí na obrázok.

• Čitateľský maratón

• Na konci marca sme na celoškolskom Čitateľskom maratóne pokusne ožilivi čítanie počúvaním hudby z playlistu, ktorý navrhla sama autorka knihy Trinásťroční Zuzana Štelbaská. A že to nebola jediná novinka sa dozviete vo fotoalbume po kliknutí na obrázok.

• Zápis do 1.ročníka

• 5.-7.4.sa uskutočnil aj na našej škole zápis do 1.ročníka.  Zapísali sme 79  detí, ktoré nielenže ukázali svoju šikovnosť, ale zabavili sa aj s našimi šašami a pohrali sa v herni. V prípade, že ste zápis nestihli absolvovať v danom termíne, môžete tak urobiť kedykoľvek po dohovore s p.zást. Pistovčákovou.

• MAXI kraslica

•

Do perfektnej súťaže o MAXI kraslicu sme sa zapojili aj my. Naša kreatívna pani učiteľka Danka Galovičová vymyslela takéhoto krásneho mimoňa a spolu s deťmi z 1.stupňa ho aj vyhotovili. Ak chcete zahlasovať za túto nádhernú kraslicu, môžete tak urobiť od štvrtku 20. apríla v obchodnom dome MAX.

• Exkurzia v Kysuckom múzeu

• V piatok 31. marca 2017 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili prednášky v Kysuckom múzeu o Veľkonočných zvykoch. Dozvedeli sa nielen informácie o tradíciách, ale i o rôznych technikách zdobenia kraslíc. Bližšie o prednáške Kysuckého múzea po kliknutí na obrázok.

• Olympiáda vo francúzskom jazyku

• Na celoštátnom kole OFJ v Bratislave nás reprezentoval žiak ôsmeho ročníka - Daniel Saberi a umiestnil sa na 3. mieste. Sme na jeho výkon veľmi pyšní a gratulujeme!

• Chemická olympiáda

• Na okresnom kole chemickej olympiády našu školu úspešne reprezentovala Kristína Buchelová. Veríme, že takýchto šikovných chemikov na našej škole bude stále pribúdať. Gratulujeme!