• New Generation Challange

Dňa 17.6.2022 sa uskutočnil na Martinskej základnej škole streetballový turnaj NEW GENERATION CHALLENGE. Turnaja sa zúčastnilo 30 družstiev zo žilinských základných škôl a súťažili v 3 kategóriách U11, U13, U15 zmiešaných družstiev chlapcov a dievčat.

Naša škola postavila v kategórii U13 jedno družstvo a v kategóriách U11 a U15 po dve družstvá. Zápasy boli zaujímavé, napínavé a naši žiaci ukázali, že sa v športových súťažiach vieme aj víťazne presadiť .V kategórii U11 družstvo v zložení Natália Šmihovská, Sára Sabolová, Jakub Vyletel, Matej Tužinský a Stano Stenchlák získali 3.miesto.

Okrem zápasov sme sa zapojili aj do súťaží v streľbe trestných košov, kde do finále postúpili Emma Vavricová a Jakub Vyletel. V súťaži basketbalových zručností sa do finále prebojovala Lenka Šlesarová, ale na víťazstvo týchto aktivít sa nám nakoniec nepodarilo siahnuť. Verím, že cenné skúsenosti zužitkujeme na budúci rok .

• Ako sa nám darilo na Technike

Vyučovanie predmetu Technika je pre našich žiakov možnosťou pracovať s rôznymi materiálmi, nástrojmi a náradím.   Naši žiaci pri práci na rôznych výrobkoch v závislosti od ročníkov prejavili svoju zručnosť, tvorivosť a nápaditosť. Pracovali nielen s drevom, ale aj s plastom. Venovali sa aj šitiu a tiež vareniu  Niektoré svoje výrobky si mohli zobrať domov a pochváliť sa rodičom.

Posúďte sami ako sa im výrobky podarili.

• Šiestaci na cestách

V mesiaci máj sa žiaci 6.A a 6.B zúčastnili exkurzie v našom meste. Najskôr sme navštívili  Burianovu vežu, z ktorej sme videli až na Hájik, a potom  Rosenfeldov palác s výstavou bábok. Tu si žiaci vyskúšali nacvičiť štyri druhy divadiel, ktoré potom zahrali svojim spolužiakom.

Následne sme sa presunuli až do Britského centra v Krajskej knižnici na prednášku o Spojenom Kráľovstve.  Koncoročný výlet si žiaci užili v Zuberci, kde na jednom mieste nielenže spoznali život na oravskej dedine v minulosti, ale zahrali sa aj na jaskyniarov v Brestovskej jaskyni a svoje sily si vyskúšali v lanovom parku. No čo povedať, asi len to, že bol krátky deň na toľko aktivít.

• Návšteva pána primátora

V júni navštívil žiakov 1. stupňa našej školy pán primátor Fiabáne. Deti mali mať v tento deň piknik na školskom dvore. Keďže im počasie neprialo, urobili si piknik v triedach. Pán primátor navštívil všetky triedy, porozprával sa s nimi, prečítal úryvky z kníh a pozrel si i motýliu farmu u štvrtákov. Na záver sa išiel s deťmi odfotiť k lipe, ktorá bola zasadená na školskom dvore pri príležitosti akcie Noc s Andersenom.

• Kreatívne záložky

S našou partnerskou školou v Plzni si žiaci vymenili krásne kreatívne záložky, ako malú pripomienku, že obe školy ďalej pokračujeme v cielenom rozvíjaní čitateľskej gramotnosti. Záložka ako symbol, že čítame spolu, aj keď v iných krajinách :) Ďakujeme veľmi pekne.