• Rozlúčka deviatakov

Naši deviataci, úspešní absolventi v školskom roku 2022, si v deň vysvedčenia pripravili rozlúčkovú akadémiu, na ktorej predstavili krátky hudobno-tanečný program a spracované videoprezentácie ročeniek. Nakoniec učiteľov poctili kvetmi a náramkami pre šťastie. Želáme im hladké zaradenie sa do života stredoškoláka a z celého srdca prajeme veľa šťastia!

• Poďakovanie žiakov pani zástupkyni PaedDr. Marte Šplhovej

Žiaci 8.A triedy (skupina angličtinárov) prekvapili odchádzajúcu pani zástupkyňu PaedDr. Martu Šplhovú a počas záverečného slávnostného ukončenia školského roka sa s ňou rozlúčili nielen ďakovnou rečou, ale aj fantastickou, vlastnoručne upečenou tortou. Vrelé ďakujeme pani zástupkyňa Šplhová! Zostanete v našich srdciach ❤️

• Odovzdávanie ocenení

Pani riaditeľka už tradične na záver školského roka 2021/2022 odovzdala pochvaly riaditeľky školy našej žiackej elite z prvého aj druhého stupňa. Zároveň odovzdala ceny víťazom Olympijského behu v kategórii jednotlivec aj bežecký tím. Ceny si prevzali aj víťazné tímy školského turnaja v prehadzovanej. Oceneným blahoželáme!

• Olympijský deň

V stredu 22.6.2022 sme na našej škole plnili ďalšiu z výziev nášho olympijského projektu a zorganizovali sme športové podujatie – Olympijský deň. Každá trieda z 2. stupňa si zvolila 4 chlapcov a 4 dievčatá, ktorí sa postavili na štart pripravení vybojovať víťazstvo. Zapojiť sa mohli aj pani učiteľky ako žolík. Počasie nám v stredu prialo, tak sme sa všetci vybrali na neďaleké Hradisko, kde už bola pripravená 2 km trasa. Pekne v prírode, žiadna atletická dráha.

Nezaháľali sme ani pri organizácii. P.u. Kotríková pripravila propagačné postery, p.u Lalinská na výtvarnej výchove vyrábala so žiakmi pompomy, aby sme mohli povzbudzovať spolužiakov. P.u. Labajová a p.u.Dobroňová spolu so siedmakmi vytvorili redakčný tím, ktorý na podujatí zbieral podklady na článok, fotil, natáčal videá, robil rozhovory. P.u. Oršulová si v 8.A vyškolila zdravotníkov, ktorí boli rozmiestnení popri trati pripravení kedykoľvek pomôcť. V oranžových šiltovkách bol ľahko rozpoznateľný realizačný tím pod palcom p.u.Muščíkovej, ktorý sa staral o zapisovanie výsledkov, odovzdávanie medailí, atď.

Po krátkej rozcvičke sa na štart postavilo 78 druhostupniarov, o 10:00 zaznel výstrel a beh sa mohol začať. V súťaži jednotlivcov prebehol cieľovou páskou prvý Tomáš Rusnačko z 8.A, ako druhý dobehol Maxim Volkov z 9.Ana 3.mieste na umiestnil Jakub Vyletel z 5.A. V súťaži tried už síce výsledky poznáme, ale ešte neprezradíme. Výsledky budú vyhlásené na slávnostnej akadémii na konci školského roka. Víťazi si odnesú bohaté darčekové koše.

Akcia vyšla na výbornú a my už vieme, že takto sme určite nebežali naposledy.

#OlympicDay   #MoveForPeace  #eyof2022  #ovep

Reportáž spracovaná pani učiteľkou Mgr. Máriou Oršulovou:

Reportáž redakčného tímu 7.A a 7.B triedy:

• Majstrovstvá Slovenska v basketbale U12

Od piatka 24.6. do nedele 26.6. 2022 sa v Trnave organizovali Majstrovstvá Slovenska v basketbale U12. Na turnaj sa prebojovali dievčenské kluby BKM Žilina, MBK Ružomberok, BK ŠKP Banská Bystrica, BK Slovan Bratislava, BAM Poprad, MBK Stará Turá, Young Angels Košice, BK AŠK Slávia Trnava.

BKM Žilina zaznamenalo historicky najväčší úspech, keď najprv porazili MBK Stará Turá 59:9. V semifinále vyhrali nad Young Angels Košice 66:55. Ich geniálne víťazstvá zastavilo až vo finále družstvo MBK Ružomberok, s ktorým prehrali 54:41 a odniesli si z Majstrovstiev SR historicky prvú medailu za druhé miesto.

Teší nás, že aj žiačky našej školy sú súčasťou tohto úspešného tímu: Natália Šmihovská, Sandra Jaroščiaková, Adela Klimková, Kristína Rumanová, Dominika Papajová, Kamila Trnovcová.

Veríme, že i otvorenie športových tried v basketbale pomôže, aby výkonnosť našich úspešných basketbalistiek každoročne rástla a k 2. miestu na Majstrovstvách v U12 pribudli aj ďalšie medailové umiestnenia aj v iných kategóriách. Ku krásnemu 2. miestu samozrejme gratulujeme!

Foto: Rastislav Novota – RR-Photography

Mgr. Sylvia Tureková