• Turistická vychádzka v ŠKD

Pred záverom školského roka sa všetky oddelenia ŠKD vybrali na turistickú vychádzku k vojenskej chate na Hradisko. Cieľom vychádzky bolo tiež preveriť fyzickú zdatnosť našich detí. Do cieľa prišli síce unavení, ale ani to ich neodradilo od rôznych aktivít. Niektorí športovali, iní zbierali lesné plody alebo len tak oddychovali.  Na záver vytvorili z nazbieraných prírodnín veľkého krásneho smajlíka.

• Prvá pomoc

V rámci didaktických hier sa naši žiaci na 1.stupni venovali aj 1. pomoci. Niektorí sa naučili obväzovať, iní zase zistili, čo majú robiť pri poštípaní osou, včelou, hadom či ako vybrať kliešťa. Veríme, že tieto zručnosti nebudú musieť použiť často a ak áno, že ich použijú správne.

• Školy v prírode

V mesiacoch máj a jún sa všetky triedy z 1. stupňa zúčastnili škôl v prírode. Učenie vonku, zábava, radosť, kúpanie a plno smiechu je len pár slov, ktoré vystihujú naše úžasné pobyty. Deti si vyskúšali stráviť týždeň bez rodičov a zvládli to výborne. Užili sme si to naplno a tešíme sa opäť o rok. Ďakujeme všetkým pani učiteľkám a pani vychovávateľkám za vytvorenie super programu a starostlivosť o našich školákov.

• Ako vidíme naše mesto

Žiaci 7.B v rámci projektového zadania zo slovenského jazyka vytvorili knihu Ako vidíme naše mesto. Spoločne vyskladali z rôznych tém obraz, v ktorom využili svoje vedomosti z umeleckého opisu (obľúbeného miesta), dynamického opisu (tradičné recepty), informačného alebo výkladového slohového postupu (opis miesta z pohľadu turistu, história niektorých pamiatok), ktoré obohatili ilustráciami a obrázkami.

Verím, že všetci, ktorí si toto dielko prečítate, v ňom nájdete nejakú inšpiráciu pri plánovaní svojich výletov alebo si upečiete štrúdľu či podlesníky podľa uvedených receptov.

Mgr. Oľga Labajová
            vyučujúca SJL

Ako_vidime_nase_mesto.pdf

• Zajačia rodinná opekačka