Prvý apríl online
Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvý apríl online.
Na našej škole vieme cestovať v čase. Neveríte? Pozrite sa! 1. apríl sme si užili už 31. marca :-). A to, že online vyučovanie môže byť aj zábava, Vám dokážu tieto fotky. Prečo sme to robili? Lebo úsmev je v tomto období ešte viac dôležitý, ako kedykoľvek predtým. Nezabudnite sa usmievať, nič to nestojí, ale úsmev poteší každého, koho stretnete :-).
A stále sa zlepšujeme...
Naša škola si uvedomuje, že deti tu trávia veľa času. Preto sa snažíme vytvárať im príjemné prostredie, v ktorom sa budú cítiť veľmi dobre. Pozrite si, čo nové ich tu čaká...
ŠKD alebo Kto sa hrá, nehnevá
Naše pani vychovávateľky sa snažia držať hesla, Kto sa hrá, nehnevá. Preto sa snažia vymýšľať také aktivity, ktoré by deti bavili. Tu je pár z nich...
3
Časové priamky
Žiaci z 3.A počas dištančného vzdelávania vytvorili krásne časové priamky ich života. A tak počas tohto náročného obdobia si spolu s rodičmi pripomenuli pekné spoločné chvíle a zážitky.
17
Deň učiteľov
Do skvelej školy si nechodíte ani tak po vedomosti, ako skôr po šikovnosť a návyky. Po návyk udržať pozornosť, po umenie vyjadrovať sa, po umenie rýchlo si k niečomu vytvoriť stanovisko, po umenie preniknúť do myšlienok druhých, po návyk dať na napomenutia a vyvrátenia dôkazmi, po umenie vzdelaným spôsobom vyjadriť súhlas alebo nesúhlas, po návyk všímať si aj nepatrné detaily, po umenie pracovať na veciach, ktoré je možné v súčasnej dobe dosiahnuť, pre vkus, pre schopnosť rozlišovať, po odvahu a po mentálnu triezvosť. A nad všetko ostatné, do skvelej školy si chodíte po sebapoznanie. (William Cory)
Beseda s Bratislavským bábkovým divadlom
V piatok 26. marca 2020 mali naši žiaci 7. a 8. ročníka jedinečnú príležitosť zúčastniť sa na online besede s hercami a tvorcami predstavenia Deduško Bratislavského bábkového divadla. Po nedeľnom predstavení naši žiaci pracovali na učebných materiáloch, v ktorých odhaľovali dôvody použitia bábok, rekvizít, hudobných stôp... Vďaka Deduškovi objavili aj mesto Tomsk – Oxford na Sibíri.
Na piatkovom zoom stretnutí si svoje zistenia mohli porovnať priamo so zámerom tvorcov. Mnohé odhady a vnímania našich žiakov boli potvrdené ako správne a ďalšie, ktoré sa nepodarilo dekódovať, im herci vysvetlili a zdôvodnili. Predstavili nám nielen samotnú hru a jej myšlienku, ale aj proces jej tvorby a umožnili našim žiakom nahliadnuť aj do bežného života bábkohercov, či režiséra hry Matija Solceho.
Fotogaléria
zatiaľ žiadne údajePočítadlo návštev
Počet návštev: 1406426