Pridajte sa k výzve - Sme s vami
Dnes sa pani učiteľky z 1. stupňa rozhodli zadať deťom netradičnú úlohu a pripojiť sa k výzve – Sme s Vami. Jej cieľom je učiť deti radosti, zodpovednosti, porozumeniu, vďačnosti, trpezlivosti.
Výzva spočíva vo vytvorení (nakreslením, namaľovaním, vystrihnutím, spravením koláže...) jedného veľkého červeného srdiečka a následnom nalepení na viditeľné miesto - na okno, na dvere domu - na vyjadrenie vďačnosti našim zdravotníckym pracovníkom, hasičom, policajtom, pracovníkom v obchodoch a všetkým, ktorí v týchto ťažkých časoch ostávajú v práci. Srdce bude zároveň symbolizovať aj myšlienku na našich starých rodičov a chorých, ktorí zase musia ostať doma.
Máme príležitosť ukázať podporu a zodpovednosť voči našim životom i ľudom okolo nás. Aj keď my sme doma, oni vynakladajú veľké úsilie na záchranu každého života a pomoc tým, že sa vystavujú nebezpečenstvu pre všeobecné dobro nás ostatných. Patrí im veľká vďaka! Poďme spolu vyjadriť spolupatričnosť a ukážme všetkým, že nám na nich záleží, že sme s nimi!
Dajme si všetci srdce do okna, nech je naša vďačnosť viditeľná. Vystrihnime, vyfarbime, nalepme a zdieľajme s ostatnými. Šírme myšlienku ďalej, nech máme plné okná srdiečok. Pošlite svojim pani učiteľkám fotky, ako sa Vám darilo a niektoré zverejníme aj na našej stránke školy. Budeme radi, ak sa pripoja aj žiaci 2. stupňa, aj celá komunita Hájika :)
Ako zvládnuť domáce učenie
aj s dieťaťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami? Naše špeciálne pedagogičky Mgr. Zuzana Oravcova a Mgr. Lucia Bočová pripravili odporúčanie pre zavedenie pracovného rituálu - ako účinnej súčasti nastavenia správnych podmienok domáceho učenia.
Infografiky COVID-19
hlavný štátny radca odboru bezpečnosti a krízového riadenia pani Ing. Jana Staračková kontaktovala aj našu školu cez oddelenie školstva a mládeže Mestského úradu v Žiline s prosbou, aby sme nasledovné informácie štandardných postupov šírili medzi čo najväčší počet ľudí. Veríme, že ste všetci v poriadku a dôsledné dodržiavanie odporúčaní nám pomôže odvrátiť najhoršie.Veľa síl do nasledovných dní.
Teraz je ten čas
Máme za sebou prvé dni v situácii, ktorá je pre nás všetkých nová. Je to najmä výrazná psychická záťaž, ktorú teraz zažívame. My, dospelí, musíme popri práci myslieť predovšetkým na ochranu a bezpečnosť svojich blízkych.
Deti sú vnímavé, na to, čo zažívajú teraz, už nezabudnú. Toto je asi tá pravá škola života. Ponúkame možnosť, ako sa pokúsiť znížiť stres tým, že deťom sprostredkujeme v rámci domáceho vzdelávania jednoduché spôsoby výroby ochranných rúšok. Tým sa aj vaše deti môžu spolupodieľať na ochrane svojich najbližších.
Vzorom pre nás v momentálnej situácii môže byť naša kolegynka Dagmar Stoilová, ktorá, samozrejme popri práci na vzdelávaní našich detí, ušila s kamarátkou 200 rúšok pre ľudí, ktorí stále pracujú vo fabrikách Žiliny a spolu so svojou rodinou šije ďalšie pre ľudí, ktorí ich teraz potrebujú najviac.
Ako vysvetliť deťom, čo sa deje
Ak máte obavu, či dobre vysvetlíte deťom, čo sa momentálne deje, pustite im nasledovné video. Peťko a Lukáško sa snažia deťom povedať, čo je to COVID-19 a čo treba robiť.
Tím odborníkov z Národného ústavu detských chorôb pripravil cielenú kampaň pre detského pacienta a aj pre rodičov. Ide síce o pomerne jednoduché a všeobecne známe rady, ale doteraz sa nikto nezamyslel, že deti potrebujú tieto informácie spracovať im vlastnou formou.
„Naša terapeutická komunikácia, ktorú už rok presadzujeme v našej nemocnici prináša prvé úspechy, preto sme sa rozhodli pomerne rýchlo a rovnaký princíp zvolili aj v súčasnej situácií. Nechceme robiť paniku, chceme ale ešte viac pomôcť najmä deťom, ktoré potrebujú určite iný prístup v komunikácií,“ vysvetlil rozhodnutie pripraviť túto kampaň generálny riaditeľ doc. MUDr. Ladislav Kužela CSc.
Doktoroviny – Všetko o víruse Covid-19 (nielen pre deti)
Fotogaléria
zatiaľ žiadne údajePočítadlo návštev
Počet návštev: 914156