• 25.10.2017

Trieda: 8.C

Vyučujúci: Mgr. Jana Mravcová

Dátum: 25.10.2017

Cieľom hodiny bolo vysvetliť vplyv subtropického podnebia na nedostatok vody v krajinách okolí Stredozemného mora. Prečo prší hlavne v zime a v lete je nedostatok zrážok – vznik požiarov a prečo sú tieto krajiny vyhľadávané dovolenkové destinácie. Prezentácia o nedostatku vody v Španielsku.

• 6.11.2017

Znečisťovanie vodných tokov a vplyv znečistenej vody na životné prostredie

Dátum: 6.11.2017

Žiaci pracovali v skupinách a ich hlavnou úlohou bolo napísať všetko, čo podľa nich znečisťuje vodné toky a aký vplyv má na ŽP. V druhej časti diskutovali o možnostiach riešenia daného problému.

• 8.11.2017

Znečisťovanie vodných tokov a vplyv znečistenej vody na životné prostredie

Trieda: 9.B

Vyučujúci: Mgr. Lenka Muščíková

Dátum: 8.11.2017

Žiaci diskutovali o problematike znečistenia vôd. Konkrétne spomínali prípady znečistenia vôd, ktoré sa stali v ich okolí, alebo na Slovensku a aký to malo dopad na prostredie.

• 13.11.2017

Podzemné, minerálne, termálne pramene, ich vznika dôležitosť pre ľudí

Dátum: 13.11.2017

Žiaci si pripravili projekty o minerálnych, termálnych  a podzemných vodách. Ako vznikajú, kde sa na nachádzajú a aký význam majú pre človeka a jeho zdravie. Spomenuli najznámejšie kúpele na Slovensku, minerálne vody. Popísali aj najdôležitejšiu vlastnosť vody –samočistiacu schopnosť vody.

• 4.12.2017

Prírodné zaujímavosti Slovenska /vodopády, jazerá, plesá.../

Dátum: 4.12.2017

Cieľom hodiny bolo oboznámiť žiakov o najkrajších miestach na Slovensku, ktoré majú vodný charakter. Pomocou prezentácii žiaci opisovali vodopády, plesá, jazerá, rieky a miesta kde sa nachádzajú, čím sú zaujímavé a spomenuli aj rekordy.

• 10.1.2018

Trieda: 5.C

Vyučujúci: Mgr. Mária Oršulová

Dátum: 10.1. 2018

Uviesť vlastnosti vody dôležité pre život organizmov. Uviesť príklad stojatej a tečúcej vody. Uviesť príklad znečistenia vody a dôsledky pre život organizmov.

Na hodine sme si vysvetlili vlastnosti vody z fyzikálneho a sčasti aj chemického hľadiska a potrebu vody pre živý organizmus. Diskutovali sme o problémoch znečistenia vody v stojatých aj tečúcich vodách, opisovali sme možnosti kolobehu vody v prírode a zdôraznili sme čiastočnú samočistiacu schopnosť vody. Rozprávali sme sa o možných zdrojoch znečisťovania vody v prírode spôsobené ľudskou činnosťou a dopade znečistenia na ľudský organizmus.

• 12.1.2018

Trieda: 5.A

Vyučujúci: Mgr. Mária Oršulová

Dátum: 12.1. 2018

• 15.1.2018

Trieda: 5.B

Vyučujúci: PaedDr. Alexandra Brestovanská

Dátum: 15.1. 2018

• 29.1.2018

Voda v púšťach

Trieda: 6.B

Dátum: 29.1.2018

Na začiatku hodinu dvaja žiaci predniesli prezentáciu o púštiach v Afrike. Spomenuli rozširovanie púšti, nedostatok vody a kde sa tam voda nachádza. Rozprávali o prispôsobení organizmov a problémoch s vodou, ktoré majú obyvatelia v Afrike. Na záver sme si prešli najsuchšie a najdaždivejšie miesta na Zemi.

• 2.2.2018

Voda v púšťach

Trieda: 6.A

Vyučujúci: Mgr. Silvia Tureková

Dátum: 2.2.2018

Žiaci si pripravili prezentáciu o probléme s vodou v púštnych a afrických krajinách. Vysvetlili pojem oáza a ako ľudia získavajú  vodu, ako s ňou narábajú, či koľko kilometrov denne musia prejsť, aby vodu získali.

• 5.2.2018

Trieda: 5.A

Dátum: 5.2.2018

Diskusia na danú tému. Žiaci na začiatku vymenovali základné charakteristiky vody, jej dôležitosť pre človeka a organizmy v prírode. V druhej časti diskutovali o problémoch vody vo svete, jej nedostatku a kvalite. Na záver vymenovali spôsoby, ako s ňou šetriť a vážiť si ju.

• 12.2.2018

Trieda: 5.C

Dátum: 12.2.2018

• 27.2.2018

Trieda: 5.B

Dátum: 27.2.2018

• 10.4.2018

Kolobeh vody v prírode

Trieda: 7.A

Vyučujúci: RNDr. Dagmar  Stoilová

Dátum: 10.4.2018

So žiakmi sme sa na hodine venovali učivu Kolobeh vody v prírode.  Vysvetlili sme si pojem samočistenie, prirodzený prírodný proces. Ukázali názorné ukážky kolobehu vody. Žiaci si nakreslili do zošitov svoje vlastné ilustrácie kolobehu vody spolu s popiskami.

• 7.5.2018

Správanie sa telies v kvapalinách

Trieda: 6.B

Vyučujúci: Ing. Ivana Jurčová

Dátum: 7.5.2018

Pomocou pokusov žiaci skúmali ako sa správajú jednotlivé pevné telesá keď ich vložíme do vody. Postupným vkladaním týchto telies do vody zistili, že telesá môžu plávať, vznášať sa alebo sa potopia ku dnu. Následnými pokusmi zisťovali, čo ovplyvňuje toto ich správanie. Žiaci prišli ku poznaniu, že správanie sa telies vo vode ovplyvňuje ich hmotnosť, veľkosť plochy ktorou sa dotýkajú povrchu kvapaliny s čím súvisí aj ich objem a v neposlednom rade aj tvar telesa. Žiaci pracovali v skupinách v odbornej učebni fyziky. Ako pomôcky použili v domácnosti dostupné predmety, ktoré si na experimenty doniesli.

Žiaci prostredníctvom experimentov rozvíjajú kompetencie kognitívne, komunikačné, interpersonálne ale aj intrapersonálne.

• 9.5.2018

Správanie sa telies v kvapalinách

Trieda: 6.A

Vyučujúci: Ing. Ivana Jurčová

Dátum: 9.5.2018

• 10.5.2018

Plagát - ochrana prírody

Trieda: 8.C

Vyučujúci: Mgr. Miriama Kotríková

Dátum: 10.5.2018 ( 4 hodiny )

Úlohou žiakov bolo ľubovoľnou technikou vytvoriť plagát, ktorý by bol zameraný na ochranu vody (úspora vody, neznečisťovanie...)
            Žiaci mohli využiť rôzne výtvarné a grafické techniky (maľba, kresba, koláž, linoryt, počítačová grafika....)

• 11.5.2018

Plagát - ochrana prírody

Vyučujúci: Mgr. Mirka Kotríková

Dátum: 11.5.2018 ( 4 hodiny )

• 29.5.2018

Druhy vôd, čistenie vody

Trieda: 7.B

Vyučujúci: RNDr. Dagmar Stoilová

Dátum: 29.5.2018

Žiaci pracovali na projekte, pripravili si plagáty na danú tému. Rozobrali sme si druhy vôd, aj rôzne spôsoby  čistenia vody. S deťmi sme sa rozprávali o vode, o jej význame, využití vody. Pustili sme si deťmi krátky príbeh o živote vo vode ( živočíchy, rastliny). Žiaci mali za úlohu nakresliť vodný svet.