• XVI. letný Európsky olympijský festival mládeže

     • Tento týždeň prebiehalo v Banskej Bystrici jedno z najväčších športových podujatí v dejinách Slovenska – XVI. letný Európsky olympijský festival mládeže (EYOF 2022).  Súčasťou tohto festivalu bola aj naša škola zapojená do Olympijského kultúrneho a vzdelávacieho programu (OCEP).

      O našich úspešných aktivitách v rámci projektu sme Vás už niekoľkokrát informovali a zavŕšili sme ich v stredu 27.7.2022 vo Fan zóne v Parku pod pamätníkom SNP. Práve tu sme totiž prezentovali našu partnerskú krajinu – Turecko, s ktorou sme spolupracovali počas školského roka.

      Našu školu zastupovali naši končiaci deviataci Lenka Bikárová, Nina Kotešovcová, Nina Hlavčová a Lukáš Kubek spolu s pani učiteľkou Sylviou Turekovou. Tí získali prístup na všetky športoviská, mali možnosť nazrieť aj do zákulisia či najesť sa spolu so športovcami v hlavnom stane. Poobede ich však už čakali povinnosti v stánku. A treba uznať, že ich zvládli na výbornú, pretože náš stánok patril v ten deň medzi najnavštevovanejšie.

      Tým, ktorí mali záujem, predstavili základné informácie o Turecku, zaujímavosti, naučili ich základné frázy, mohli sa zabaviť rôznymi aktivitami a ochutnať tradičný turecký chlieb, ktorý napiekla pani učiteľka Lalinská alebo ich typické sladkosti od pani učiteľky Kotríkovej. Rôzne suveníry a pravé turecké cukrovinky nám poskytlo aj Veľvyslanectvo Tureckej republiky, ktoré sme oslovili s prosbou o pomoc. 

      Radca veľvyslanectva, pán Ali Noyam Coskun sa na nás prišiel aj pozrieť, spolu so zástupcami tureckej delegácie, ktorú na EYOFe reprezentovalo až 150 športovcov. Vyvrcholením celého dňa bol koncert Majka Spirita.

      Byť súčasťou takejto akcie bola naozaj jedinečná príležitosť, pre našu školu aj zaujímavá skúsenosť, ktorá nám ukázala, že máme veľa šikovných žiakov a učiteľov, ktorí dokážu veľké veci a fantasticky obstoja aj v konkurencii iných škôl. Všetkým, ktorí sa na projekte podieľali ĎAKUJEME!

     • Rozlúčka deviatakov

     • Naši deviataci, úspešní absolventi v školskom roku 2022, si v deň vysvedčenia pripravili rozlúčkovú akadémiu, na ktorej predstavili krátky hudobno-tanečný program a spracované videoprezentácie ročeniek. Nakoniec učiteľov poctili kvetmi a náramkami pre šťastie. Želáme im hladké zaradenie sa do života stredoškoláka a z celého srdca prajeme veľa šťastia!

     • Poďakovanie žiakov pani zástupkyni PaedDr. Marte Šplhovej

     • Žiaci 8.A triedy (skupina angličtinárov) prekvapili odchádzajúcu pani zástupkyňu PaedDr. Martu Šplhovú a počas záverečného slávnostného ukončenia školského roka sa s ňou rozlúčili nielen ďakovnou rečou, ale aj fantastickou, vlastnoručne upečenou tortou. Vrelé ďakujeme pani zástupkyňa Šplhová! Zostanete v našich srdciach ❤️

     • Odovzdávanie ocenení

     • Pani riaditeľka už tradične na záver školského roka 2021/2022 odovzdala pochvaly riaditeľky školy našej žiackej elite z prvého aj druhého stupňa. Zároveň odovzdala ceny víťazom Olympijského behu v kategórii jednotlivec aj bežecký tím. Ceny si prevzali aj víťazné tímy školského turnaja v prehadzovanej. Oceneným blahoželáme!